Ակադեմիական քաղաքի Մաստեր-պլանը պատրաստ է․ Փաշինյան
Շուրջ 44 հազար դասախոս, գիտնական եւ ուսանող Հայաստանից եւ արտերկրից, 8 պետական եւ 8 միջազգային/մասնավոր բուհեր կտեղավորվեն 580 հեկտար տարածքի վրա, որտեղ կներդրվեն ժամանակակից կանաչ տեխնոլոգիաներ:
Գիտակրթական այս հոյակապ միջավայրը կլինի նաեւ ինտելեկտուալ ժամանցի եւ մարզական կյանքի հանրապետական կենտրոն:
Ակադեմիական քաղաքի նախագծի մանրամասները առաջիկայում ամենատարբեր առիթներով եւ ձեւաչափերով ներկայացնելու առիթներ կունենանք:
Մեզ համար կարեւոր է, որ բոլոր մանրամասներով իմանաք ինչ ենք անում, ինչու եւ ինչպես: Շնորհակալություն աջակցության համար:

457267253_1049776973170270_3020864567097554614_n
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сообщил, что мастер-план Академгородка готов. Об этом Пашинян написал на своей странице в Facebook.
“Мастер-план Академгородка готов.
На 580 гектарах земли, где будут внедрены современные зеленые технологии, разместится около 44 тысяч преподавателей, ученых и студентов из Армении и зарубежья, 8 государственных и 8 международных/частных университетов.
Эта великолепная научно-образовательная среда станет также республиканским центром интеллектуально-развлекательной и спортивной жизни.
В ближайшее время у нас будет возможность представить детали проекта Академического города на различных поводах и в различных форматах.
Нам важно, чтобы вы во всех подробностях знали, что мы делаем, почему и как. Спасибо за вашу поддержку", - написал Никол Пашинян.