Անառակաբարո գործողությունների կասկածանքով ձերբակալվել է Ջոն Կիրակոսյանի անվ. դպրոցի աշխատողը (տեսանյութ)
ՔԿ մամուլի խոսնակ Գոռ Աբրահամյանը ֆեյսբուքյան էջում գրել է.
«Քանի որ միաժամանակ անասելի շատ զանգեր եմ ստանում լրագրողներից․ ստիպված եմ կարճ տեղեկատվություն հրապարակել հետևյալի մասին։
ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական վարույթի շրջանակներում Երևանի Ջոն Կիրակոսյանի անվան դպրոցի աշխատակիցների մեկի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 201-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերով։
Քննիչի կողմից կայացվել է նշված աշխատակցին ձերբակալելու և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու վերաբերյալ որոշում, ինչ և իրականացվել է։
Այս պահին նշված անձի հետ կատարվում են համապատասխան քննչական գործողություններ։
Այլ տեղեկատվություն նախաքննության շահերից ելնելով չի հրապարակվում»։
Նշենք, որ Քրեական օրենսգրքի 201 հոդվածը վերաբերում է անառակաբարո արարք կատարելուն.
ԱԱԾ–ն գործողություններ է իրականացրել Ջոն Կիրակոսյանի անվան թիվ 20 դպրոցում։ Տեղեկությունը հայտնել է Երևանի քաղաքապետի խոսնակ Հայկ Կոստանյանը։
«Դպրոցի աշխատակցին տեղափոխել են ՀՀ քննչական կոմիտե»,– նշել է նա։
---------------------
Ծնողները վրդովված են այն փաստից, որ ԱԱԾ աշխատակիցների հատուկ գործողությունները կատարվել են աշակերտների աչքի առաջ, ծնողների պնդմամբ՝ աշակերտները շատ են վախեցել, մի քանի ժամ նրանք չեն կարողացել հանգստացնել երեխաներին։

Сотрудник школы им. Джона Киракосяна задержан по подозрению в совершении непристойных действий (видео)
Поддержи А1+!Пресс-секретарь Следственного комитета Армении Гор Абрамян представил подробности действий СНБ в школе номер 20 имени Джона Киракосяна
Абрамян написал на своей странице в Facebook, что в рамках уголовного производства, расследуемого Главным управлением по расследованию особо важных дел Следственного комитета РА, в отношении одного из сотрудников ереванской школы имени Джона Киракосяна возбуждено уголовное преследование по пунктам 1 и 3 части 3 статьи 201 Уголовного кодекса РА (развратные действия).
"Следователем было принято решение об аресте указанного сотрудника и представлении его в орган, осуществляющий производство, что и было выполнено. В настоящее время с указанным лицом проводятся соответствующие следственные действия.
Другая информация не разглашается в интересах предварительного следствия", — написал Абрамян.
Пункт 1 части 3 статьи 201 Уголовного кодекса РА касается непристойного действия в отношении несовершеннолетнего, совершенного восходящим родственником или лицом, на которое возложена обязанность по воспитанию, уходу или лечению ребенка, а пункт 3 подразумевает, что преступление было совершено в отношении лица, лишенного возможности оказать сопротивление преступнику или осознать характер совершаемого в отношении него деяния, или лица с проблемами психического здоровья.