ԱՄՆ-ում բախվել են ուղևորատար ինքնաթիռը և ռազմական ուղղաթիռը․ կան զոհեր (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինAmerican Airlines ավիաընկերության ուղևորատար ինքնաթիռը և ԱՄՆ զինված ուժերի Black Hawk ուղղաթիռն օդում բախվել են և ընկել Պոտոմակ գետը։ Ուղևորատար ինքնաթիռում եղել է 64 մարդ։
Բախումը տեղի է ունեցել Վիրջինիա նահանգում՝ Ռեյգանի անվան Վաշինգտոնի ազգային օդանավակայանից ոչ հեռու, որը գտնվում է մայրաքաղաք Վաշինգտոնից 8 կմ հեռավորության վրա։
Ուղևորատար ինքնաթիռը դեպի Ռեյգանի անվան օդանավակայան չվերթ էր իրականացնում Կանզասի Վիչիտա քաղաքից: Ռազմական ուղղաթիռը ուսումնական թռիչքի էր դուրս եկել Վիրջինիայի Ֆորտ Բելվուարի ռազմակայանից։
American Airlines-ը հաստատել է, որ ինքնաթիռում եղել է 60 ուղևոր և անձնակազմի 4 անդամ։ ԱՄՆ պաշտոնյաներից մեկը Reuters-ին հայտնել է, որ ուղղաթիռում եղել է 3 զինվոր։
Ոստիկանությունը հայտնել է, որ որոնողափրկարարական աշխատանքներում ներգրավված են բազմաթիվ վարչությունների աշխատակիցներ։

В США столкнулись пассажирский самолет и военный вертолет - есть жертвы (видео)
Поддержи А1+!Пассажирский самолет American Airlines и военный вертолет США Black Hawk столкнулись в воздухе и упали в реку Потомак. На борту пассажирского самолета находились 64 человека. Источники The Washington Post сообщили, что из воды извлечено множество тел, к сожалению, выживших пока не обнаружено.
Столкновение произошло недалеко от национального аэропорта им. Рейгана, который расположен в 8 милях от Вашингтона.
Компания “American Airlines” подтвердила, что на борту самолета находились 60 пассажиров и 4 члена экипажа. Должностное лицо США сообщило агентству Reuters, что на борту вертолета находились и трое военных.
Полиция сообщает, что в поисково-спасательных операциях задействованы сотрудники нескольких департаментов.
Президент США Дональд Трамп сказал: “Меня полностью проинформировали об ужасном инциденте, который только что случился в Национальном аэропорту имени Рейгана”. Он добавил: “Я слежу за ситуацией и предоставлю более подробную информацию по мере ее поступления”.