Մենք ստրուկ չենք. բողոքի ալիք Գյումրու «Սասստեքս» գործարանում (տեսանյութ)
«Անօրիանական պահումներ ու աշխատավարձի ուշացումներ»,-բողոքում են «Սասստեքս» կարի արտադրամասի աշխատակիցները:
Նրանց խոսքով, ամսական աշխատավարձն ըստ պայմանագրի պետք է լինի 55.000 դրամ, բայց աշխատակիցները նշված գումարը չեն ստանում:
Ի պատասխան նրանց բողոքի, տնօրինությունը ցածր վարձատրությունը պատճառաբանում է ոչ որակյալ արտադրանքով, որն էլ արտահանվել է երկրից: Աշխատակիցները, սակայն, պնդում են որ արտադրանքի որակը ստուգվել է եւ անորակ արտադրանք նրանք չեն թողարկել: Անգամ եթե այդպես է, ապա նրանց չի զգուշացվել այդ մասին: Բողոքավորների խոսքով, այս ամիս վճարվել են առձեռն, մինչդեռ վճարումը պետք է կատարվեր բանկային փոխանցումով:

Мы – не рабы: волна протеста на заводе «Сасстекс» в Гюмри (видео)
Поддержи А1+!«Незаконные удержания и задержки зарплаты», - жалуются сотрудники швейного цеха «Сасстекс».
По их словам, месячная зарплата по договору должна быть 55.000 драм, но сотрудники указанную сумму не получают.
В ответ на их жалобу, администрация объясняет низкую оплату некачественной продукцией, которая была экспортирована из страны. Сотрудники, однако, утверждают, что качество продукции проверялось и они не производили некачественной продукции. Даже если так, то их об этом не предупредили. По словам протестующих, в этом году заплатили наличными, тогда как оплата должна была производиться банковским перечислением.