Armenia Airways-ը կշարունակի Երևան-Թեհրան-Երևան ուղղությամբ չվերթները
Աջակցիր «Ա1+»-ինԵրևան-Թեհրան-Երևան ուղղությամբ կանոնավոր չվերթներ իրականացնող Armenia Airways ավիաընկերությունը չի պատրաստվում դադարեցնել կամ հետաձգել չվերթները: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին հայտնեց ավիաընկերության գլխավոր տնօրեն Առլեն Դավուդյանը:
«Մենք չենք նախատեսում դադարեցնել թռիչքները, քանի որ այնտեղ առանձնապես լուրջ բան չկա»,-ասաց Դավուդյանը:
Հարցին, թե արդյոք անվտանգության առումով ոչինչ չի անհանգստացնում, Դավուդյանը բացասական պատասխան տվեց: Նրա խոսքով՝ շարունակելու են թռիչքներն այնպես, ինչպես նախատեսված է եղել:
Հունվարի 8-ին Երևանից Թեհրան օդանավը մեկնել է ժամը 11։00-ին, Թեհրանից Երևան ժամանող օդանավը վայրէջք է կատարել ժամը 15։08-ին: Գլխավոր տնօրենի խոսքով՝ ավիաընկերության հաջորդ թռիչքը նախատեսված է ուրբաթ օրը՝ հունվարի 10-ին:

Авиакомпания “Armenia Airways” продолжит выполнять рейсы Ереван-Тегеран-Ереван
Авиакомпания “Armenia Airways”, осуществляющая регулярные рейсы Ереван-Тегеран-Ереван, не собирается прекращать или откладывать рейсы. Об этом сказал генеральный директор авиакомпании Арлен Давудян.
“Мы не планируем приостанавливать полеты, поскольку нет ничего особо серьезного”, - сказал Давудян.
На вопрос, не беспокоит ли его вопрос безопасности, Давудян ответил отрицательно. По его словам, полеты будут продолжаться так, как и планировалось.
8 января самолет из Еревана в Тегеран вылетел в 11: 00, самолет, прибывающий из Тегерана в Ереван, приземлился в 15: 08. По словам генерального директора, следующий полет авиакомпании запланирован на пятницу, 10 января.
Самолет “Boeing-737” авиакомпании “Международные авиалинии Украины”, перевозивший 176 человек, потерпел крушение вблизи аэропорта Тегерана.
По данным агентства ИРНА, все пассажиры и члены экипажа погибли.
Федеральное авиационное управление США запретило американским гражданским самолетам осуществлять полеты в воздушном пространстве Ирака и Ирана. Как сообщило агентство “Рейтер”, несколько крупных авиакомпаний также приостановили полеты в Иран и Ирак, в их числе и немецкая авиакомпания “Луфтханза”, “Эмираты” в Дубае и бюджетная “Флайдубай”.