Գյումրու կենտրոնում շինությունների օտարումն իրավապահ մարմինների ուշադրության կենտրոնում է․ գործ է հարուցվել (տեսանյութ)
Շիրակի մարզի դատախազն ամփոփում է 2019 թվականը: 2019թ. ընթացքում Շիրակի մարզում արձանագրվել է հանցագործություն֊ների 1422 դեպք, որը 2018թ. համեմատ ավելի է 113-ով: 2019թ. կոռուպցիոն դեպքերով քննվել է 201 քրեական գործ, ինչը 85-ով ավելի է 2018թ. համեմատ:
Մեղադրական եզրակացությամբ դատարան են ուղարկվել այս բնույթի 7 քրեական գործեր՝ 14 անձի նկատմամբ, որոնցից 2 քրեական գործերով 3 անձինք դատապարտվել են: Դատախազը մանրամասնում է Կոնսերվատորիայի Գյումրու մասնաճյուղում արձանագրված դեպքերը:
Գյումրու կենտրոնական հատվածում կառուցղվող Թումո կենտրոնի ինչպես նաեւ հարակից շենք-շինությունների օտարումը եւս իրավապահների ուշադրության կենտրոնում է։ Դեպքի առնչությամբ շոշափվում է Գյումրու նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի անունը։
«Թումո կենտրոնի ղեկավար կազմի կողմից ներկայացված հաղորման հիման վրա հարուցվել է քրեական գործ»,- ասաց նա։

Отчуждение строений в центре Гюмри находится в центре внимания правоохранительных органов: возбуждено дело (видео)
Поддержи А1+!Прокурор Ширакской области подводит итоги 2019 года. В течение 2019г. в Ширакской области было зарегистрировано 1422 случаев преступлений, что на 113 больше по сравнению с 2018г. На коррупционных основаниях в 2019г. было рассмотрено 201 уголовное дело, что на 85 больше по сравнению с 2018г.
С обвинительным заключением в суд направлены 7 уголовных дел этого характера в отношении 14 лиц, из которых по 2 уголовным делам осуждены 3 человека. Прокурор детализирует случаи, зафиксированные в филиале Гюмри Консерватории.
Отчуждение строящегося в центральной части Гюмри центра Тумо, а также сопредельных зданий и построек также находится в центре внимания правоохранителей. В связи с происшествием фигурирует имя бывшего мэра Гюмри Вардана Гукасяна.
«На основании сообщения, представленного руководящим составом центра Тумо, возбуждено уголовное дело»,- сказал он.