Առաջին ծիծեռնակներն են, որ Սերժ Սարգսյանը «սալյարկա» գողանալու համար դատվում է. Սարգիս Քլոյան (տեսանյութ)
ՀԱԿ ներկայացուցիչները և Մարտի 1-ի զոհերի հարազատները Սուրբ Սարգիս եկեղեցում եկեղեցական կարգի մասնակցեցին, այնուհետև քայլերթով գնացին Մյասնիկյանի արձանի մոտ ծաղիկներ խոնարհելու՝ հարգանքի տուրք մատուցելով 2008թ․-ի մարտի 1-ի իրադարձությունների ժամանակ 10 զոհերին։
Զոհերից Գոռ Քլոյանի հայրը՝ Սարգիս Քլոյանը, «Ա1+»-ի հետ զրույցում անդրադարձավ զոհերի մահվան դեպքերի բացահայտմանը։
«Մարտի 1-ի բոլոր հետքերը կորցրել են, փամփուշտները փոխել են, տարել են, թաղել եսիմ որտեղ։ Ես մի անգամ ՀՔԾ-ում եմ եղել, մի փամփուշտի համար գնում են Ղարաբաղ, գալիս են, որ տան փորձագետներին, շատ երկար պետք է սպասենք, որ անմիջապես սպանողներին բացահայտենք։ Այսքան էլ, որ քննիչներն անում են, պետք է շնորհակալ լինենք, բայց իմ կարծիքով կբացահայտվի»,- ասաց Սարգիս Քլոյանը։
Հարցին, թե դժգոհություններ կա՞ն՝ կապված ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ, քանի որ կարծիքներ կան, որ նա ևս պատասխանատու է Մարտի 1-ի համար, բայց մեղադրյալի աթոռին չէ, Սարգիս Քլոյանը նշեց․
«Գիտեք ինչ, առաջին ծիծեռնակներն են, որ Սերժ Սարգսյանը սալյարկա գողանալու համար դատվում է, դրանից հետո շատ գործեր կբացահայտվի, թե Սերժ Սարգսյանը Ռոբերտ Քոչարյանի հետ ինչեր են արել, ինչեր են թաքցրել»։

Первые ласточки, что Сержа Саркисяна судят за кражу «солярки» (видео)
Поддержи А1+!Представители АНК и родственники погибших 1—го марта участвовали в церковном обряде в церкви Святого Саркиса, затем шествием двинулись к памятнику Мясникяну, чтобы возложить цветы, чтобы воздать дань уважения памяти 10 погибшим во время событий 1-го марта 2008г.
Отец погибшего Гора Клояна Саркис Клоян в беседе с «А1+» обратился к разоблачению случаев смерти погибших.
«Все следы 1-го марта потеряли, пули изменили, перенесли, где-то захоронили. Я однажды был в ССС, для одной пули едут в Карабах, приезжают, чтобы дать экспертам, мы должны очень долго ждать, чтобы обнаружить непосредственно убивших. И за это, что следователи говорят, должны быть благодарны, но, по-моему, раскроется», - сказал Саркис Клоян.
На вопрос, есть ли недовольства, связанные с третьим президентом РА Сержем Саркисяном, поскольку есть мнения, что он также ответственен за 1-е Марта, но не сидит на скамье подсудимых, Саркис Клоян отметил:
«Знаете что, это первые ласточки, что Сержа Саркисяна судят за кражу солярки, после этого многие дела раскроются, что делали Серж Саркисян с Робертом Кочаряном, что скрывали».