Արսեն Թորոսյանը՝ դիմակով, Արմեն Սարգսյանն՝ առանց (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր աշխատանքային հանդիպում է ունեցել առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի հետ:
Նախարարը Հանրապետության նախագահին տեղեկություններ է ներկայացրել Հայաստանում նոր կորոնավիրուսի տարածման առկա վիճակի և միտումների, ինչպես նաև վարակի կանխարգելման և բուժման ուղղությամբ ձեռնարկվող միջոցառումների մասին: Նախարարն անդրադարձել է նաև առկա խնդիրներին:
Նախագահ Սարգսյանը կարևորել է բնակչության առողջության պահպանմանը և նոր կորոնավիրուսի վարակի տարածմանը դիմակայելուն ուղղված քայլերը: Նախագահը փորձի և տեղեկատվության փոխանակման տեսանկյունից շատ էական է համարել համագործակցությունը տարբերի երկրների և համապատասխան միջազգային կազմակերպությունների հետ, ինչը ևս կարող է նպաստել հիվանդության դեմ պայքարի արդյունավետության բարձրացմանը: Նախագահ Սարգսյանը պատրաստակամություն է հայտնել այդ հարցում ամեն կերպ աջակցել և օժանդակել կառավարությանը:

Арсен Торосян в маске, Армен Саркисян - без (видео)
Президент Армении Армен Саркисян 20 марта провел рабочую встречу с министром здравоохранения Арсеном Торосяном.
Министр представил президенту республики информацию о текущем состоянии и тенденциях распространения нового коронавируса в Армении, а также мерах, принятых для предотвращения и лечения инфекции. Министр также коснулся существующих проблем.
Президент Саркисян подчеркнул важность шагов по защите здоровья населения и предотвращению распространения новой коронавирусной инфекции. С точки зрения обмена опытом и информацией президент посчитал очень важным сотрудничество с различными странами и соответствующими международными организациями, что также может способствовать повышению эффективности борьбы с болезнями.