Ամերիաբանկը կանգնած է բիզնեսի կողքին` երկարաժամկետ ֆինանսավորման նոր և ճկուն հնարավորություննեով
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱմերիաբանկը 30 միլիոն ԱՄՆ դոլարի երկարաժամկետ ֆինանսական միջոցներ է ներգրավել Ավստրիական զարգացման բանկից (OeEB), որոնք ուղղվելու են փոքր և միջին ձեռնարկությունների (ՓՄՁ), ինչպես նաև Հայաստանում վերականգնվող էներգետիկայի և էներգախնայողության ոլորտներում իրականացվող նախագծերի ֆինանսավորմանը:
Այս երկարաժամկետ ֆինանսավորումը ՓՄՁ-ների համար զարգացման նոր հնարավորություններ կստեղծի, կօգնի հաղթահարել ճգնաժամային իրավիճակի արդյունքում առաջացած դժվարությունները: Վարկային միջոցները, որոնք կուղղվեն վերականգնվող էներգետիկայի ֆինանսավորմանը, կնպաստեն մաքուր էներգիայի ոլորտի կայուն զարգացմանը` բարձրացնելով ձեռնարկությունների և բնակչության շրջանում էներգիայի սպառման արդյունավետությունը:
Ամերիաբանկը Հայաստանի դինամիկ զարգացող բանկերից է և դասվում է երկրի ամենակայուն և խոշոր ֆինանսական հաստատությունների շարքին: «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ ունիվերսալ բանկ է, որը մատուցում է կորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախ բանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջական փաթեթ: 2019թ. արդյունքներով Ամերիաբանկը ՀՀ բանկային համակարգի առաջատարն է հիմնական ֆինանսական ցուցանիշներով (ակտիվներ, պարտավորություններ, վարկային պորտֆել, զուտ շահույթ, կապիտալ): Ամբողջական տեղեկատվության համար այցելել www.ameriabank.am կամ զանգահարել (+37410) 56 11 11 հեռախոսահամարով:

Америабанк стоит рядом с бизнесом с новыми и гибкими возможностями долгосрочного финансирования
Америабанк привлек долгосрочные финансовые средства на сумму 30 миллионов долларов США от Австрийского банка развития (OeEB), которые будут направлены на финансирование малых и средних предприятий (МСП), а также на проекты, осуществляемые в отраслях восстанавливаемой энергетики и энергосбережения в Армении.
Это долгосрочное финансирование создаст новые возможности для развития МСП, поможет преодолеть трудности, возникшие в результате кризисной ситуации. Кредитные средства, которые будут направлены на финансирование восстанавливаемой энергетики, будут способствовать устойчивому развитию сферы чистой энергии, повышая эффективность потребления энергии среди предприятий и населения.
Америабанк  - один из динамично развивающихся банков Армении и причисляется к самым устойчивым и крупным финансовым учреждениям страны. ЗАО «Америабанк» - это универсальный банк, предоставляющий корпоративные, инвестиционные и розничные банковские услуги, предоставляя полноценный пакет банковских решений. По результатам 2019г. Америабанк – лидер банковской системы РА по основным финансовым показателям (активы, обязательства, кредитный портфель, чистая прибыль, капитал). Для получения подробной информации посетите www.ameriabank.am либо позвоните по номеру (+37410) 56 11 11.