Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Ազգային պատկերասրահի տնօրենի պաշտոնակատար Մարինա Հակոբյանի հետ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպում է ունեցել Ազգային պատկերասրահի տնօրենի պաշտոնակատար Մարինա Հակոբյանի հետ: Նախագահ Սարգսյանը հետաքրքրվել է կորոնավիրուսի համավարակով պայմանավորված՝ Ազգային պատկերասրահի գործունեությամբ և կարևորել արվեստասերների հետ մշտական կապը:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել նաև Ազգային պատկերասրահի ծրագրերին: Պատկերասրահի տնօրենի պաշտոնակատարը ներկայացրել է առաջիկա ծրագրերը՝ մասնավորապես անդրադառնալով պատկերասրահի արդիականացման ռազմավարությանը, դրա իրականացման հետ կապված հարցերին:
Նախագահ Սարգսյանն ընդգծել է հայկական հարուստ մշակույթն առավել ընդգրկուն և ժամանակակից եղանակներով ներկայացնելու կարևորությունը և նշել, որ պատրաստ է հնարավորությունների սահմաններում աջակցություն ցուցաբերել:
Անդրադարձ է եղել նաև Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի և Ազգային պատկերասրահի համագործակցության հնարավորությանը՝ նախագահական նստավայրի տարածքում համատեղ մշակութային միջոցառումների և ցուցադրությունների կազմակերպմանը:

Армен Саркисян встретился с и.о. директора Национальной галереи Мариной Акопян (видео)
Президент Республики Армения Армен Саркисян провел встречу с исполняющим обязанности директора Национальной галереи Мариной Акопян.
Армен Саркисян поинтересовался деятельностью Национальной галереи в связи с эпидемией коронавируса и подчеркнул важность установления постоянных контактов с любителями искусства.
Во время встречи были также затронуты программы Национальной галереи. Исполняющий обязанности директора галереи представила предстоящие программы, в частности, коснулась стратегии модернизации галереи, а также связанных с ее реализацией вопросов.
Президент Саркисян подчеркнул необходимость представления богатой армянской культуры более всеобъемлющим, современным способом, отметив, что он готов оказать максимально возможную помощь. Были также затронуты возможности сотрудничества между аппаратом президента и Национальной галереей в организации совместных культурных мероприятий и выставок на территории резиденции президента.