ՀՀ ոստիկանության պետն ընդունել է ԱՀ ոստիկանության պետին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀուլիսի 24-ին աշխատանքային այցով Հայաստան ժամանեց Արցախի Հանրապետության ոստիկանության պատվիրակությունը` ոստիկանության պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Աշոտ Հակոբջանյանի գլխավորությամբ։
Պատվիրակությանն ընդունեց ՀՀ ոստիկանության պետ Վահե Ղազարյանը։ Ողջունելով ներկաներին` նա կարևորեց Հայաստանի և Արցախի ոստիկանությունների միջև սերտ համագործակցությունը:
Արցախի ոստիկանության պետ Աշոտ Հակոբջանյանը շնորհակալություն հայտնեց ջերմ ընդունելության համար և նշեց, որ համագործակցությունն օր օրի ավելի է ամրապնդվում։
Ելույթների ընթացքում մեկ անգամ էլ հաստատվեց դրույթը, որ Հայկական երկու հանրապետությունների արտաքին ու ներքին անվտանգության հարցերում ավելի քան սերտ համագործակցությունը կենսական անհրաժեշտություն է:
Ելույթներից հետո հայկական երկու հանրապետությունների ոստիկանության պետերը ստորագրեցին համագործակցության մասին հուշագիր։
Համագործակցության ամրապնդման համար, Հայաստանի ոստիկանության պետի հրամանով, Արցախի ոստիկանության պետն ու պատվիրակության անդամները պարգևատրվեցին մեդալներով ու պատվոգրերով։
Արցախի ոստիկանության պետի հրամանով Վահե Ղազարյանը պարգևատրվեց ԱՀ ոստիկանության «Համագործակցության ամրապնդման համար» մեդալով։

Начальник полиции РА принял начальника Полиции Арцаха (видео)
Поддержи А1+!24 июля с рабочим визитом в Армению прибыла делегация Полиции Республики Арцах во главе с начальником полиции, генерал-майором Ашотом Акопджаняном. Об этом сообщила Полиция Армении․
“Делегацию принял начальник Полиции Республики Армения Ваге Казарян. Приветствуя присутствующих, он отметил важность тесного сотрудничества между Полицией Армении и Арцаха. Начальник Полиции Арцаха Ашот Акопджанян выразил благодарность за теплый прием и отметил, что их сотрудничество укрепляется день ото дня.
В ходе выступлений неоднократно подтверждалось положение, что тесное сотрудничество в вопросах внешней и внутренней безопасности двух армянских республик является жизненно важной необходимостью.
После выступлений начальники полиции двух армянских республик подписали Меморандум о сотрудничестве.
Начальник Полиции Арцаха и члены делегации за укрепление сотрудничества между двумя органами приказом начальника Полиции Армении были награждены медалями и почетными грамотами.
Приказом начальника Полиции Арцаха Ваге Казарян был награжден медалью “За укрепление сотрудничества” Полиции Республики Арцах.