Արմեն Սարգսյանը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Միացյալ Թագավորության գործերի հավատարմատարի հետ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Դեյվիդ Մորանին, որն ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Հանրապետության նախագահը շնորհակալություն է հայտնել դիվանագետին՝ պաշտոնավարման ընթացքում հայ-բրիտանական հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված ջանքերի համար և հաջողություն է մաղթել հետագա գործունեության մեջ:
Հանդիպման ընթացքում Հանրապետության նախագահն անդրադարձել է նաև վերջին շրջանում հայ-ադրբեջանական սահմանի Տավուշի հատվածում Ադրբեջանի սանձազերծած ռազմական գործողություններին ու լարվածությանը և ներկայացրել իր մտահոգությունները դրանց վերաբերյալ:

Армен Саркисян провел прощальную встречу с временным поверенным в делах Великобритании в Армении (видео)
Поддержи А1+!Президент Республики Армен Саркисян сегодня принял для прощальной встречи временного поверенного в делах Соединённого Королевства Великобритании и Северной Ирландии в Армении Дейвида Морана, который завершает свою дипломатическую миссию в нашей стране.
Армен Саркисян выразил благодарность дипломату за приложенные в период пребывания в должности усилия, направленные на развитие армяно-британских отношений, и пожелал успеха в дальнейшей деятельности.
В ходе встречи президент Республики коснулся также развязанных Азербайджаном в последний период на Тавушском участке армяно-азербайджанской границы боевых военных действий и вызванной этим напряжённости, представил свою обеспокоенность по этому поводу.