Փաշինյանը եկել է իշխանության նախկինների հետ պայմանավորվածությունների արդյունքում․ Մուշեղ Շուշանյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԵթե Կառավարությունը ՍԴ դատավորի պաշտոնում նման թեկանածուի է առաջադրում, սա լավ նորություն է, որովհետև Կառավարությունը բացահայտում է իր իրական դեմքը հանրության և ժողովրդի առաջ։ Այս մասին այսօր «Ա1+»-ի հարցին ի պատասխան՝ ասաց փաստաբան Մուշեղ Շուշանյանը՝ անդրադառնալով ՍԴ դատավորի պաշտոնում Վահրամ Ավետիսյանի առաջադրմանը․
«Պարզ է, եթե իբր ՍԴ-ն նախկիններից մաքրելու համար պայքար էր մղվում, իրականում դա պայքարի իմիտացիա էր ՍԴ-ն նախկիններից ազատելու, նոր ազատ անկախ դատարան ձևավորելու, ու հանկարծ առաջադրվում է մի թեկնածու, որի հայրը 2008-2009 թվականներին Մարտի 1-ի գործերով եղել է դատական համակարգից քաղաքական հետապնդումների կուրացիան իրականացնող անձը, այստեղ ասելու բան չկա»։
Շուշանյանը վստահ է՝ իշխանությունը ցանկություն չունի վերականգնելու ՍԴ-ի նկատմամբ հանրային վստահությունը․
«Վարչապետ Փաշինյանը եկել է իշխանության, իմ խորին համոզմամբ, նախկինների հետ պայմանավորվածությունների արդյունքում, կոնկրետ պարտավորություններ է ստանձնել, և այդ պայմանավորվածությունը եղել է առկա հանցավոր համակարգը սրբորեն պահպանելը»,- ասաց նա։

Пашинян пришел к власти в результате договоренности с бывшими: Мушег Шушанян (видео)
Поддержи А1+!Если Правительство выдвигает подобную кандидатуру на должность судьи КС, это – хорошая новость, потому что Правительство раскрывает свое настоящее лицо перед обществом и народом. Об этом сегодня в ответ на вопрос «А1+» сказал адвокат Мушег Шушанян, обратившись к выдвижении на должность судьи КС Ваграма Аветисяна:
«Ясно, что когда велась борьба за то, чтобы очистить КС от бывших, в действительности это была имитация борьбы за освобождение КС от бывших, формирование нового независимого суда, и вдруг выдвигается кандидат, отец которого в 2008-2009 годы был лицом, курировавшим политические преследования от судебной системы по делам 1-го Марта, здесь нечего сказать».
Шушанян уверен: власти не хотят вернуть общественное доверие к КС:
«Премьер-министр Пашинян пришел к власти, по моему глубокому убеждению, в результате договоренности с бывшими, он взял на себя конкретные обязательства и этим обязательством было свято хранить имеющуюся преступную систему»,- сказал он.