«Մենք պետության կարիքների համար տուժածներ ենք». ակցիայի մասնակցի ինքնազգացողությունը վատացավ (տեսանյութ)
Պետության կարիքների համար իրենց տներից զրկված Եկմալյան փողոցի բնակիչները  կառավարության շենքի դիմաց են:  Ըստ նրանց՝  14 տարի է՝ իրենց հարցը չի լուծվում։ 2006թ-ից սկսած, երբ քանդվել են իրենց տները,խոստացվել է տեղում բարձրահարկ շենք կառուցել և իրենց նոր բնակարաններով ապահովել:
Բնակիչները    պնդում են՝ ամերիկահայ  կառուցապատող  է  հայտնվել,սակայն քաղաքապետարանը չի թույլատրում այդ տարածքում բարձրահարկ կառուցել։
Նրանց խոսքով՝ իրենք պետության կարիքների  համար  տուժածներ են, ուստի պետությունը պարտավոր է  27  ընտանիքի  ապահովել  բնակարաններով։    Ի դեպ, ակցիայի մասնակիցներից մեկի ինքնազգացողությունը  վատացավ, նրան տեղափոխեցին հիվանդանոց։

«Мы пострадали из-за государственных нужд»: самочувствие участника акции ухудшилось (видео)
Жители улицы Екмалян, лишенные своих домов из-за государственных нужд, находились напротив здания правительства. По их словам, 14 лет их вопрос не решается. Начиная с 2006 года, когда были разрушены их дома, им пообещали построить на их месте многоэтажный дом и обеспечить их новыми квартирами.
Жители утверждают: появился американский застройщик армянского происхождения, однако мэрия не разрешает строить многоэтажное здание на этой территории.
По их словам, они пострадали из-за государственных нужд, следовательно, государство обязано обеспечить жильем 27 семей. Кстати, самочувствие одного из участников акции ухудшилось, его перевезли в больницу.