Նիկոլ Փաշինյանի հրահանգով ինձ գաղտնալսում են և մոնտաժված զապիսներով փորձում են քրեական գործ հարուցել. Նաիրա Զոհրաբյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Կենտրոնի նստավայրում շարունակվում է Գագիկ Ծառուկյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ հարցի քննարկումը: Այստեղ են նաև ԲՀԿ-ական պատգամավորները, Գագիկ Ծառուկյանի աջակիցներն ու քաղաքական այլ ուժերի ներկայացուցիչները։
ԲՀԿ պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը, լրագրողների հետ զրույցում արձագանքելով «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի հայտարարությանը, թե ԲՀԿ-ն վարկաբեկված ուժ է, հայտարարեց՝ եթե Հովիկ Աղազարյանի կենսագրությունն ունենար, ամոթից կլռեր.
«Ես չեմ ցանկանում գործնկերներիս վիրավորել, անիմաստ է անգամ իրենց հորդորով դիմել: Իրենք անցել են բոլոր կարմիր գծերը, չկա բարոյականության գիծ, որն անցած չլինեն, այդ թվում նաև՝ ձեր նշած գործիչը տարբեր ժամանակներում հանգրվանել է տարբեր քաղաքական ուժերում»:
ԲՀԿ պատգամավորը պնդեց՝ իր հեռախոսը գաղտնալսվում է 24 ժամ․ «Ամեն ինչ անում են նաև իմ, նաև Գևորգ Պետրոսյանի հանդեպ քրեական գործեր հարուցելու, կանչում են մարդկանց նաև Սյունիքում, որտեղ ես առաջադրվել եմ ռեյտինգային թեկնածու, փորձում են հասկանալ՝ ես որևէ ընտրական մախինացիաների մեջ եղել եմ, թե ոչ»։
Նաիրա Զոհրաբյանը բացառեց, որ որևէ ընտրական կոռուպցիայի հետ կարող է կապված լինել․ «Դուք պատկերացնո՞ւմ եք՝ ես և ընտրական կեղծիքը։ Աբսուրդ է, որ ես փող տամ, որ ինձ ընտրեն պատգամավոր»։
ԲՀԿ պատգամավորը պնդում է՝ Նիկոլ Փաշինյանի հրահանգով իրեն գաղտնալսում են և մոնտաժված ձայնագրություններով փորձում են քրեական գործ հարուցել, նրա խոսքով՝ իրեն այս մասին փոխանցում են հենց համակարգից․
«Առաջիկայում մի ձայանագրություն են հրապարակելու, որտեղ ես իբր վատ եմ արտահայտվել հայ ժողովրդի հասցեին»։
ԲՀԿ պատգամավորի խոսքով՝ բոլոր այս գործողությունների նպատակը իրենց լռեցնելն է, մինչդեռ իրենք պատրաստ են ամեն ինչի․ «Ես չեմ վախենում անգամ կալանավորվելուց, մենք հակաօրինական որևէ բան չենք անում, հանկարծ իրենց մտքով չանցնի, որ ինչ-որ պրեսինգներով կարող են ինձ լռեցնել»։
Զոհրաբյանը հիշեցնում է ՝ Գագիկ Ծառուկյանի գործը մակագրվել է մի դատավորի, ով 2010 թվականին Նիկոլ Փաշինյանին 7 տարի ազատազրկելու որոշում կայացրեց, պատգամավորը համոզված է՝ դատավորը պատահական չի ընտրվել։

По распоряжению Никола Пашиняна меня прослушивают и посредством смонтированных записей пытаются возбудить уголовное дело: Наира Зограбян (видео)
Поддержи А1+!В резиденции Кентрон Ереванского суда общей юрисдикции продолжается обсуждение вопроса касательно меры пресечения Гагика Царукяна. Здесь находятся также депутаты от ППА, сторонники Гагика Царукяна и представители других политических сил.
Депутат от ППА Наира Зограбян в беседе с журналистами, отреагировав на заявление депутат от фракции «Мой шаг» Овика Агазаряна, что ППА – скомпрометированная сила, заявила, что если б у нее была биография Овика Агазаряна, она б замолчала от стыда:
«Не хочу оскорблять коллег, бессмысленно даже обращаться к ним с призывами. Они перешли все красные линии, нет черты нравственности, которую бы они не перешли, в том числе также указанный вами деятель в разное время действовал в различных политических силах»
Депутат от ППА утверждает, что ее телефон прослушивается 24 часа в сутки: «Они делают все, чтобы возбудить уголовные дела против меня, а также против Геворга Петросяна, вызывают люди также в Сюнике, где я выдвигалась как рейтинговый кандидат, пытаются понять, участвовала ли я в каких-либо избирательных махинациях или нет».
Наира Зограбян исключила свою связь с какой-либо избирательной коррупцией: «Вы представляете я и фальсификация на выборах? Абсурд, чтобы я давала деньги, чтобы меня избрали депутатом».
Депутат от ППА утверждает: по указу Никола Пашиняна ее прослушивают и посредством смонтированных записей пытаются возбудить уголовное дело, по ее словам, ей об этом сообщают из самой системы:
«В ближайшее время опубликуют запись, где я якобы плохо отозвалась об армянском народе».
По словам депутат от ППА, цель всех этих действий – заставить их замолчать, между тем они готовы ко всему: «Я не боюсь даже ареста, мы не делаем ничего противозаконного, пусть они не думают, что посредством какого-то прессинга они смогут заставить меня замолчать».