ԱԻՆ-ը հումանիտար օգնություն է տանում Արցախ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԹիկունքից՝ սահմանին. առաջին անհրաժեշտության պարագաներ՝ փաթեթավորված հոգատարությամբ, ջերմությամբ ու հաղթանակի վստահությամբ: Երևանի և մարզերի բնակիչների կողմից՝ Արցախ ուղարկելու համար տարբեր պարունակություն ունեցող արկղեր են պատրաստվել:
Դրանք վարչական շրջանների համայնքապետարանների և մարզպետարանների միջոցով փոխանցվում են ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությանը, քանի որ ԱԻՆ-ը հումանիտար արձագանքման գործողությունների իրականացման համակարգող լիազոր մարմին է հանդիսանում: ԱԻ նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանի հանձնարարությամբ աշխատանքային խումբ է ստեղծվել: Ստացված օգնությունը տեսակավորվում և խմբավորվում է, որից հետո համապատասխան ստորաբաժանումները պատրաստվում են բեռը հանձնել Արցախի մեր հայրենակիցներին։ ԱԻՆ հումանիտար արձագանքման աշխատանքների համակարգող՝ ԱԻՆ ՓԾ տնօրենի տեղակալ, փ/ծ գնդապետ Արմեն Գրիգորյանը հավաքված բեռն անձամբ է տեղ հասցնելու:
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը շարունակում է խնդրել և հորդորել, որ Արցախի Հանրապետության ժողովրդին մարդասիրական օգնություն ցուցաբերել ցանկացողները համակարգված գործեն՝ կապ հաստատելով ՏԻՄ-երի, վերջիններս էլ՝ ԱԻՆ-ի հետ, որպեսզի գործընթացը լինի նպատակային և հասցեական:

МЧС доставляет гуманитарную помощь в Арцах (видео)
Для отправки в Арцах жители Еревана собрали ящики с разным содержанием. МЧС Республики Армения сообщило, что они Министерством по чрезвычайным ситуациям Арцаха будут переданы муниципальным администрациям административных районов.  МЧС является уполномоченным органом, координирующим осуществление мероприятий гуманитарного реагирования.
По поручению министра по чрезвычайным ситуациям Феликса Цолакяна создана рабочая группа. Поступившая помощь сортируется и группируется, после чего соответствующие подразделения передают груз нашим соотечественникам в Арцахе. Координатор работ гуманитарного реагирования МЧС, заместитель директора СС МЧС, полковник СС Армен Григорян лично доставит груз.
“Министерство по чрезвычайным ситуациям продолжает просить и призывать народ Республики Арцах, желающих оказать гуманитарную помощь, действовать скоординированно, быть на связи с местными администрациями, а последние с МЧС, чтобы процесс был целевым и адресным”, - говорится в сообщении МЧС.