Ցուցարարները հարձակվել են Աժ նախագահ Արարատ Միրզոյանի մեքենայի վրա եւ ծեծի ենթարկել (տեսանյութ)
Ազգային ժողովի մոտ հավաքված մի խումբ անձինք ծեծի են ենթարկել Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանին։ Համացանցում տեսանյութ է հրապարակվել, որտեղ երևում է, թե ինչպես են շրջափակում Միրզոյանի մեքենան, որից հետո նրան հանում մեքենայից և ծեծի ենթարկում։  Ներկայումս դեռ պարզ չէ, թե ինչ վիճակում է Արարատ Միրզոյանը։
Դեռևս չհաստատված տեղեկություններով նրան տեղափոխել են հիվանդանոց` չնայած շտապօգնության մեքենան մեծ դժվարությամբ փորձում էր ճեղքել մարդկանց բազմությունն ու հասնել Միրզոյանին, սակայն չէր ստացվում։
ՀՀ կառավարության շենքի և խորհրդարանի առջև մարդիկ են հավաքվել` վարչապետ  Նիկոլ Փաշինյանի` պատերազմը դադարեցնելու մասին փաստաթղթի ստորագրման մասին հայտարարելուց հետո։

Демонстранты напали на автомобиль председателя НС Арарата Мирзояна и избили его (видео)
Группа лиц, собравшихся у Национального собрания, избила председателя Национального собрания Арарата Мирзояна. В сети появилась видеозапись, на которой видно, как блокируют машину Мирзояна и, выведя из машины, избивают. В настоящее время состояние его здоровья пока неизвестно.
По неподтвержденным пока сведениям, его доставили в больницу, хотя машина скорой помощи с большим трудом смогла прорвать толпу людей и доехать до Мирзояна.
Перед зданием правительства Республики Армения и Парламентом после заявления премьер-министра Никола Пашиняна о подписании документа о прекращении войны собрались толпы людей.