Արմեն Սարգսյանին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Բելառուսի նորանշանակ դեսպանը (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Բելառուսի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեքսանդր Կոնյուկը:
Շնորհավորելով դեսպանին մեր երկրում դիվանագիտական ծառայության անցնելու առթիվ՝ նախագահ Արմեն Սարգսյանը համոզմունք է հայտնել, որ առաջիկա տարիների ընթացքում հայ-բելառուսական բարեկամական հարաբերություններն ավելի կամրապնդվեն ու կընդլայնվեն՝ ի շահ երկու երկրների և ժողովուրդների:
Դեսպան Ալեքսանդր Կոնյուկը նախագահ Արմեն Սարգսյանին է փոխանցել Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի ջերմ ողջույնները: Դեսպանը շեշտել է, որ իր գիտելիքներն ու եռանդը կծառայեցնի երկու երկրների ավանդական բարեկամական ու եղբայրական հարաբերությունները զարգացնելուն և դրանց նոր որակ հաղորդելուն:
Կողմերը համակարծիք են եղել, որ երկկողմ հարաբերություններում կա չիրացված մեծ ներուժ:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի և Բելառուսի միջև փոխգործակցության ընդլայնմանն արդյունաբերության, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, գիտության, սննդի անվտանգության և այլ ոլորտներում: Խոսվել է նաև Հայաստանում ստեղծված իրավիճակի մասին:

Новоназначенный посол Беларуси в Армении вручил Армену Саркисяну верительные грамоты (видео)
Поддержи А1+!Президенту Армении Армену Саркисяну верительные грамоты вручил чрезвычайный и полномочный посол Республики Беларусь в Республике Армения Александр Конюк.
Поздравив посла с началом дипломатической службы в нашей стране, президент Армен Саркисян выразил уверенность, что в ближайшие годы армяно-белорусские дружественные отношения еще больше укрепятся и расширятся во благо обеих стран и народов.
Посол Александр Конюк передал президенту Армену Саркисяну теплые приветствия от президента Беларуси Александра Лукашенко. Посол подчеркнул, что он приложит все свои знания и энергию ради развития традиционно дружественных и братских отношений двух стран и приданию им нового качества.
Стороны сошлись во мнении, что в двусторонних отношениях есть большой нереализованный потенциал.
В ходе встречи президент и посол коснулись расширения сотрудничества между Арменией и Беларусью в сферах промышленности, информационных технологий, науки, безопасности пищевых продуктов и в других сферах.