Արմեն Սարգսյանը հյուրընկալել է Հայրենական մեծ պատերազմի մի խումբ վետերանների (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հյուրընկալել է Հայրենական մեծ պատերազմի վետերաններ Ռոզալիա Աբգարյանին, Շողիկ Սարաֆյանին, Պապին Մարուխյանին և Խաչիկ Հովակիմյանին:
Նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել է նրանց ֆաշիզմի դեմ տարած հաղթանակի 76-րդ տարեդարձի առիթով: «Ազատությունն ու հաղթանակը երբեք չեն մատուցվում որպես նվեր, դրանք ձեռք են բերվել ձեր կամքի ու ջանքերի շնորհիվ, ձեր առողջության գնով»,-ասել է նախագահը:
Ջերմ մթնոլորտում նախագահ Սարգսյանը զրուցել է վետերանների հետ: Նրանք իրենց հիշողություններն են պատմել պատերազմի տարիների, իրենց անցած մարտական ուղու, Հաղթանակի օրվա՝ մայիսի 9-ի զգացողությունների մասին, խաղաղության իրենց մաղթանքները փոխանցել ողջ հայ ժողովրդին:
Նախագահը հյուրերին և, հանձինս նրանց, բոլոր վետերաններին մաղթել է քաջառողջություն՝ նշելով, որ նրանց կյանքի պատմությունները ռազմահայրենասիրական դաս են սերունդների համար:

Армен Саркисян принял группу ветеранов Великой Отечественной войны (видео)
Президент Республики Армения Армен Саркисян сегодня принял ветеранов Великой Отечественной войны Розалию Абгарян, Шогик Сарафян, Папина Марухяна и Хачика Овакимяна.
Президент Саркисян поздравил их с 76-й годовщиной победы над фашизмом. «Свободу и победу никогда не дарят. Они достигнуты благодаря Вашей воле и усилиям, ценой Вашего здоровья», - сказал президент.
Президент Саркисян беседовал с ветеранами в теплой атмосфере. Они делились своими воспоминаниями о годах войны, о своем военном пути, переживаниями в День Победы, 9 мая, и передали свои пожелания мира всему армянскому народу.
Президент пожелал гостям здоровья, отметив, что их жизненные истории - военно-патриотические уроки для поколений.