Չգիտեմ, որ կողմն է, բայց սոցիոլոգներն ասում են, որ Տիգրան Արզաքանցյանի ճանաչելիությունը բարձրացել է․ Ա․ Սարգսյան (տեսանյութ)
«Եթե մենք հայտնվենք խորհրդարանում, Տիգրան Արզաքանցյանը պետք է հրաժարվի իր բիզնեսը կառավարելուց և կառավարչական ֆունկցիաները հանձնի մեկ ուրիշին»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց Հայաստանի դեմոկրատական կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանը։
Անցած շաբաթ Դեմկուսը Տ․Արզաքանցյանի, «Ժառանգություն» կուսակցության նախագահի պոստը թողած Նարինե Դիլբարյանի և Սոցիալ-դեմոկրատական հնչակյան կուսակցության հետ միասին հունիսի 20-ի արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու հուշագիր են ստորագրել։ Հարցին, թե Տ․Արզաքանցյանը գլխավորելով ՀԴԿ-ի ցուցակը, կուսակցությանը մրցունա՞կ է դարձնելու, Ա․Սարգսյանն այսպես պատասխանեց․ «Չիգիտեմ, որ կողմն է, բայց սոցիոլոգներն ասում են, որ Տիգրան Արզաքանցյանի ճանաչելությունը բարձրացել է»։
Վերջինս նաև ասում է, որ Տ․Արզաքանցյանը նաև մարդկանց հետ շատ լավ է շփվում, իրականացրած բարեգործական ծրագրերի արդյունքում նրան շատ լավ են ճանաչում։
Հիշեցնենք, որ ՀԴԿ-ի համամասնական ցուցակը կգլխավորի Տ․ Արզաքանցյանը, կուսակցության նախագահ Ա․ Սարգսյանը նրանից հետո երկրորդն է։ Ն․Դիլբարյանը երրորդ հորիզոնականներում է, իսկ չորրորդ և հինգերորդ հորիզոնականները համապատասխանաբար զբաղեցնում են ՍԴՀԿ ներկայացուցիչ Ռադիկ Կարապետյանն ու Դեմկուսի փոխնախագահ Ժասմին Ղևոնդյանը։

Социологи говорят, что узнаваемость Тиграна Арзаканцяна повысилась: А. Саркисян (видео)
«Если мы окажемся в парламенте, Тигран Арзаканцян должен отказаться от управления своим бизнесом и передать управленческие функции кому-нибудь другому», - сказал в беседе с «А1+» председатель Демократической партии Армении Арам Саркисян.
На прошлой неделе Демпартия подписала меморандум об участии во внеочередных парламентских выборах  20-го июня вместе с Т. Арзаканцяном, покинувшей пост председателя партии «Наследие» Нарине Дилбарян и Социал-демократической партией Гнчакян. На вопрос о том, Т. Арзаканцян, возглавляя список ДПА, сделает ли партию конкурентоспособной, А. Саркисян ответил следующим образом: «Не знаю, какая сторона, но социологи говорят, что узнаваемость Тиграна Арзаканцяна повысилась».
Последний также говорит, что Т. Арзаканцян также очень хорошо общается с людьми, он хорошо известен благодаря своим благотворительным программам.
Напомним, что пропорциональный список ДПА возглавит Т. Арзаканцян, председатель партии А. Саркисян – второй после него. Н Дилбарян на третьей строке, а четвёртую и пятую строчки соответственно занимают представитель СДПГ Радик Карапетян и вице-председатель Демпартии Жасмин Гевондян.