Նախագահ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոս Անաստասիադիսին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կիպրոսի Հանրապետության նախագահ Նիկոս Անաստասիադիսին երկրի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ:
«Հայ-կիպրական բարեկամական կապերի հիմքում ընկած են պատմամշակութային սերտ առնչությունները, փոխադարձ համակրանքը, ընդհանուր հոգևոր արժեքներն ու միասնական շահերը:
Հայաստանը մեծապես շահագրգռված է խորացնելու և ընդլայնելու Կիպրոսի հետ փոխշահավետ գործակցությունը՝ ի նպաստ մեր ժողովուրդների բարօրության:
Անցնող տարվա մարտահրավերները վերահաստատեցին մեր երկրների միջև բազմաբնույթ և շարունակական երկխոսության կարևորությունը:
Համոզված եմ, որ առկա արդյունավետ ռազմավարական համագործակցությունն առավել կամրապնդվի և նոր լիցք կստանա ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Կիպրոսի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարեկեցություն»:

Президент Саркисян направил поздравительное послание Никосу Анастасиадису
Президент Республики Армении Армен Саркисян направил поздравительное послание президенту Республики Кипр Никосу Анастасиадису по случаю национального праздника страны. В послании, в частности, говорится:
«В основе армяно-кипрских дружественных связей заложены тесные культурно-исторические контакты, взаимная симпатия, общие духовные ценности и единые интересы.
Армения очень заинтересована в углублении и расширении взаимовыгодного сотрудничества с Кипром во имя благополучия наших народов.
Вызовы уходящего года подтвердили важность многопрофильного и непрерывного диалога между нашими странами.
Уверен, что существующее эффективное стратегическое сотрудничество ещё более укрепится и получит новую энергию как в двусторонней плоскости, так и на многосторонних площадках.
Желаю Вам крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Кипра нерушимого мира и благополучия».