Եթե Իշխան Սաղաթելյանը փակ հանդիպմանը մի բան է ասել, հրապարակային՝ այլ բան, շատ վատ է․ Ա․Եղոյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Ինձ համար կարևոր չէ, թե Իշխան Սաղաթելյանն ինչ կհայտարարի, կարևոր է փակ հանդիպումից հետո նրա արած հայտարարությունը։ Եթե փակ հանդիպման ժամանակ այլ բան է ասել, իսկ հրապարակային հայտարարությամբ այլ բան է ասել, դա շատ վատ է։ Իսկ եթե նույն բանն է ասել, մենք դա արդեն գիտենք հոկտեմբերի 19-ի երեկոյան նրա տեսաուղերձից»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր, ԱԺ Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը։
Հիշեցնենք, որ «Հայաստան» խմբակցությունից ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանն այսօր հայտարարել է, թե վաղը մանրամասներ կհրապարակի անցած տարի հոկտեմբերի 19-ին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ արտախորհրդարանական ուժերի ներկայացուցիչների հանդիպումից։ Այդ հանդիպումից հետո Ի․ Սաղաթելյանը կարճ տեսաուղերձով հանդես եկավ և հայտարարեց, թե՝ «ՀՅԴ-ի համար շարունակում է անընդունելի մնալ խաղաղություն տարածքների դիմաց բանաձևը, առանց Արցախի անկախության ճանաչման հակամարտության լուծման որևէ տարբերակ, անընդունելի է հարցի փուլային լուծման շրջանառվող որևէ տարբերակ»։

Если Ишхан Сагателян сказал одно на закрытом заседании, другое на публике, это очень плохо: А. Егоян (видео)
«Мне не важно, что объявит Ишхан Сагателян, важно его заявление после закрытого заседания. Если он сказал одно на закрытом заседании, другое на публике, это очень плохо. А если сказал то же самое, мы это уже знаем из его видеопослания вечером 19-го октября», - сказал в беседе с «А1+» депутат от фракции «Гражданский договор», председатель постоянной комиссии НС по вопросам евроинтеграции Арман Егоян.
Напомним, что вице-председатель НС от фракции «Армения» Ишхан Сагателян сегодня заявил, что завтра опубликует подробности встречи представителей внепарламентских сил с премьер-министром Николом Пашиняном 19-го октября прошлого года. После этой встречи И. Сагателян выступил с коротким видеопосланием и заявил, что «для АРФД продолжают оставаться неприемлемыми формула мир в обмен на территории, любой вариант разрешения конфликта без признания независимости Арцаха, неприемлем любой из циркулирующих вариантов поэтапного решения».