«Կարող ես ստեղծել համակարգեր, սակայն դրանց հիմքում պետք է լինեն մարդիկ, մարդակենտրոնությունը»,- Ամերիաբանկի Տնօրենների խորհրդի անդամ Լինդսի Ֆորբս (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱմերիաբանկի Տնօրենների խորհրդի անդամ, Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի ներկայացուցիչ Լինդսի Ֆորբսն առևտրային և ներդրումային բանկինգի ոլորտում է արդեն 35 տարի: Հարցազրույցի ընթացքում Լ. Ֆորբսը ներկայացնում է իր տեսակետը բաժնետոմսերի առաջնային տեղաբաշխման, կորպորատիվ կառավարման և այլ հարցերի շուրջ:
«Կարող ես ստեղծել համակարգեր, սակայն դրանց հիմքում պետք է լինեն մարդիկ, մարդակենտրոնությունը և ճիշտ արժեքները: Ընկերությունը պետք է լինի կայուն, սակայն ճկուն մտածելակերպով»,-ասում է Լինդսի Ֆորբսը:

«Можно создавать системы, но они должны быть основаны на людях, на человекоцентричности»: член Совета директоров Америабанка Линдси Форбс (видео)
Поддержи А1+!Линдси Форбс, член Совета директоров Америабанка и представитель Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР), работает в сфере коммерческого и инвестиционного банкинга уже 35 лет. В интервью Линдси Форбс представляет свое мнение о первичном размещении акций, корпоративном управлении и о других вопросах.
«Можно создавать системы, но они должны быть основаны на людях, на человекоцентричности, на правильных ценностях. Компания должна быть стабильной, но с гибким мышлением», - отмечает Линдси Форбс.