«Ամերիա Սերունդ 15» ծրագիրն իր դռներն է բացում երիտասարդների առջև. դիմումների ընդունման վերջնաժամկետը մարտի 12-ն է
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱմերիաբանկը մեկնարկում է «Ամերիա Սերունդ 15» ծրագիրը, որը բացառիկ հնարավորություն է բոլոր այն երիտասարդների համար, որոնք փնտրում են սպասարկման ոլորտի լավագույն մասնագետ դառնալու, ակտիվ և պրոֆեսիոնալ թիմում աշխատելու և անընդմեջ աճելու ամենաարդյունավետ ուղին:
Ծրագիրը նախատեսված է 21-27 տարեկան ճկուն մտածելակերպով, պատասխանատու, հաղորդակցման հմտություններ ունեցող և շփումներ սիրող երիտասարդների համար, որոնք պատրաստ են մասնագիտանալու երեք ուղղություններով և դառնալու.
- Հաճախորդների սպասարկման մասնագետ
- Վարկային մասնագետ
- Կոնտակտային կենտրոնի մասնագետ
«Ամերիա Սերունդ 15» ծրագրի դիմորդները համապատասխան դիմում-հայտը լրացնելուց հետո պետք է մասնակցեն ընտրական փուլի, որը հաղթահարելուց հետո կանցնեն 3-շաբաթյա ամբողջական դրույքով ուսուցում (09:00-18:00), ապա` եռամսյա գործնական ուսուցում գլխամասային գրասենյակում և մասնաճյուղերում: Գործնական ուսուցման ողջ ընթացքում մասնակիցները կվարձատրվեն մրցունակ աշխատավարձով:
Ծրագրի ավարտին ձեռք բերված գիտելիքներն ու փորձը լավագույնս կիրառած երիտասարդներին հնարավորություն կտրվի շարունակելու իրենց մասնագիտական ուղին Ամերիաբանկում` աշխատանքի անցնելով մասնաճյուղային ցանցում կամ Կոնտակտային կենտրոնում:
Նշենք նաև, որ 2012 թվականից այս ծրագրի շնորհիվ Ամերիա թիմին են միացել բազմաթիվ երիտասարդներ, որոնք իրենց հաջողության և մասնագիտական կայացման ուղին են անցնում Ամերիաբանկում:
Ամերիաբանկն աջակցում է երիտասարդներին` ձեռք բերելու նոր գիտելիքներ, հմտություններ և փորձառություն, դառնալու մրցունակ մասնագետներ և իրենց ներդրումը ունենալ մեր երկրի զարգացման պատասխանատու գործում:
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետը մարտի 12-ն է:
«Ամերիա սերունդ 15» ծրագրի մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:
Ամերիաբանկը Հայաստանի դինամիկ զարգացող բանկերից է: Այն դասվում է երկրի ամենակայուն և խոշոր ֆինանսական հաստատությունների շարքին և ունի հստակ ձևակերպված թվայնացման օրակարգ: «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն ունիվերսալ բանկ է, որը մատուցում է կորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախ բանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջական փաթեթ: 2021 թվականի արդյունքներով Ամերիաբանկը շուկայի առաջատարն է` բոլոր հիմնական ֆինանսական ցուցանիշներով: Բանկի ակտիվները գերազանցում են 1 տրիլիոն ՀՀ դրամը:

Программа «Поколение Америа 15» открывает свои двери для молодежи: последний срок приема заявлений -12 марта
Америабанк запускает программу «Поколение Америа 15», которая является уникальной возможностью для всех молодых людей, ищущих лучший способ стать лучшим специалистом в сфере обслуживания, работать в активной, профессиональной команде и постоянно расти.
Программа рассчитана на молодых людей 21-27 лет, с гибким складом ума, ответственных, имеющих коммуникативные навыки, готовых специализироваться по трем следующим направлениям:
Специалист по обслуживанию клиентов;
Кредитный инспектор;
Специалист контакт-центра.
Претенденты должны пройти процесс отбора на трехнедельные курсы обучения  с 09:00 до 18:00, с последующей трехмесячной стажировкой в головном офисе или в филиале. Участникам будет выплачиваться конкурентоспособная заработная плата на протяжении всей стажировки.
По окончании программы молодым людям, наилучшим образом освоившим данные знания и опыт, будет предоставлена возможность продолжить свой профессиональный путь в Америабанке, работая в филиалах или в контакт-центре.
Благодаря этой программе с 2012 года многие молодые люди присоединились к команде Америа и находятся на пути к успеху и профессиональному развитию в Америабанке.
Америабанк помогает молодым людям получить новые знания, навыки и опыт, стать конкурентоспособными профессионалами, вносить свой вклад в дело развития нашей страны.
Крайний срок подачи заявок - 12 марта.
Ознакомиться с подробностями программы «Поколение Америа 15» можно здесь.
Америабанк - один из динамично развивающихся банков Армении. Это один из самых стабильных, крупных финансовых институтов страны, он имеет четко выраженную повестку цифровизации. ЗАО «Америабанк» - универсальный банк, предоставляющий корпоративные, инвестиционные и розничные банковские услуги, полный пакет банковских решений. По итогам 2021 года Америабанк является лидером рынка по всем основным финансовым показателям. Активы банка превышают 1 трлн драмов.