Այսօր տրանսպորտի հետ կապված խնդիրներ կլինեն․ շարժակազմեր են դուրս բերվում երթուղուց
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱյսօր Երևանի քաղաքային տրանսպորտի հետ կապված կարող են որոշակի խնդիրներ լինել, բայց վաղվանից սկսած բոլոր խնդիրները լուծված կլինեն։ Այս մասին «Ա1+»-ի հետ զրույցում հայտնեցին Երևանի քաղաքապետարանի մամուլի ծառայությունից։
Նշվեց, որ որոշ մասնավոր ընկերությունների շարժակազմեր դուրս են բերվում երթուղուց և դրանց փոխարինելու են 7 նոր երթուղիներ, որոնց մի մասը չինական արտադրության «Ժոնգ տոնգ» ավտոբուսներից են։
Մեզ հայտնեցին նաև, որ նախապես պլանավորած է եղել նոր երթուղիները սպասարկել ապրիլի 3-ից, սակայն հետո որոշվել է, որ դրանք կշահագործվեն ապրիլի 2-ից։

00db0000-0a00-0242-a81b-08d9bd7ca883_cx0_cy3_cw0_w1200_r1
Сегодня могут быть некоторые проблемы с общественным транспортом Еревана, но с завтрашнего дня все проблемы будут решены. Об этом в беседе с «А1+» сообщили из пресс-службы мэрии Еревана.
Отмечалось, что с маршрута снимаются подвижные составы некоторых частных компаний, их заменят 7 новыми маршрутами, часть из которых - с автобусами "Чонг Тонг" китайского производства.
Нам сообщили, что новые маршруты планировалось обслуживать с 3 апреля, но потом было принято решение, что они будут введены в эксплуатацию со 2 апреля.