2023-ի հունվար-մարտ ամիսներին ՊԵԿ-ի կողմից ապահովվել է 461.4 մլրդ ՀՀ դրամ հարկային եկամուտներ
Աջակցիր «Ա1+»-ին2023 թվականի հունվար-մարտ ամիսների ընթացքում Պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից ապահովվել է 461.4 մլրդ ՀՀ դրամ հարկային եկամուտներ և պետական տուրքեր, ինչը նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի ցուցանիշից ավելի է 60.8 մլրդ ՀՀ դրամով կամ 15.2%-ով, իսկ 2023 թվականի առաջին եռամսյակի համար հարկային եկամուտների և պետական տուրքերի մասով հաստատված ծրագրային ցուցանիշից ավելի է 14.4 մլրդ ՀՀ դրամով կամ 3.2%-ով:
2023 թվականի հունվար-մարտ ամիսների ընթացքում հարկ վճարողներին և ֆիզիկական անձանց վերադարձվել է շուրջ 93.5 մլրդ ՀՀ դրամ, ինչը նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի ցուցանիշից ավելի է 42.2 մլրդ ՀՀ դրամով կամ 82.2%-ով:

В январе-марте 2023г. КГД обеспечил 461,4 млрд драмов налоговых поступлений
За январь-март 2023 года Комитет государственных доходов РА получил 461,4 млрд драмов налоговых поступлений и государственных пошлин, что на 60,8 млрд драмов, или на 15,2% больше показателя того же периода предыдущего года. За первый квартал 2023 года налоговые поступления и госпошлины больше утвержденного программного показателя на 14,4 млрд драмов или 3,2%.
В январе-марте 2023 года налогоплательщикам и физическим лицам было возвращено около 93,5 млрд драмов, что на 42,2 млрд драмов или на 82,2% больше показателя за тот же период прошлого года.