Ադրբեջանցիների գործողությունները մեծ հաշվով տեղավորվում են ՀՀ իշխանությունների ծրագրի մեջ․ Ա․Բաղդասարյան (տեսանյութ)
«Դա ՀՀ իշխանությունների փնթիության արդյունք է։ Նախ, ես վստահ եմ, որ ՀՀ իշխանությունները նախապես իմացել են, թե ինչ է լինելու և սովորաբար տեղեկացված են լինում»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց քաղաքական մեկնաբան Արմեն Բաղդասարյանը՝ անդրադառնալով անցած շաբաթ Տեղ գյուղում ադրբեջանցիների առաջխաղացմանը։
Նրա խոսքերով՝ խնդիրը Ադրբեջանի կողմից 300-500 մետր առաջ գալը չէ։ Ա․ Բաղդասարյանը գտնում է, որ ՀՀ իշխանությունները դելիմիտացիա են իրականացնում։
«Եվ ՀՀ իշխանությունների ընկալումը ԼՂ հարցի կարգավորման վերաբերյալ մոտավորապես այսպիսին է՝ Արցախից վերջնականապես հրաժարում, հայ-ադրբեջանական սահմանի ճշտում, խաղաղության փաստաթղթի ստորագրում։ Հեռանկարում ռուսական զորքերը դուրս են գալիս, և ստեղծվում է խաղաղության դարաշրջան։ Ադրբեջանցիների գործողությունները մեծ հաշվով տեղավորվում են ՀՀ իշխանությունների այս ծրագրի մեջ»,- հավելեց Ա․Բաղդասարյանը։

Действия азербайджанцев по большому счёту укладываются в программу властей РА: А. Багдасарян (видео)
«Это – результат небрежности властей РА. Во-первых, я уверен, что власти РА заранее знали, что произойдёт, и обычно они бывают информированы», - сказал в беседе с «А1+» политический обозреватель Армен Багдасарян, коснувшись продвижения азербайджанцев в селе Тех на прошлой неделе.
По его словам, проблема не в том, что Азербайджан продвинулся на 300-500 метров. А. Багдасарян считает, что власти РА осуществляют делимитацию.
«И понимание властей РА относительно урегулирования нагорно-карабахского вопроса приблизительно следующее – окончательно отказаться от Арцаха, уточнение армяно-азербайджанской границы, подписание мирного документа. В перспективе российские войска выходят, и начинается мирная эпоха. Действия азербайджанцев по большому счёту укладываются в программу властей РА», - добавил А. Багдасарян.