Ամանորի հրաշքը` Շիրակի մարզում. Ամերիացի Ձմեռ պապերն այցելեցին արցախցի փոքրիկներին (տեսանյութ)
Ամանորին ընդառաջ Ամերիաբանկը, գործընկերներին կրկին համախմբելով բարի գործ անելու գաղափարի շուրջ և շարունակելով Շիրակի մարզում հաստատված արցախցիների աջակցությանն ուղղված նախաձեռնությունը, իրականացրեց «Ամանորի հեքիաթ` արցախցի փոքրիկների համար» ծրագիրը:
Ծրագրի շրջանակում ավելի քան 550 արցախցի երեխա ստացավ խնամքով ու հոգատարությամբ հավաքված փաթեթներ, որոնք ներառում էին գրքեր, զարգացնող խաղեր, խաղալիքներ, տոնածառ և այլն:
«Դեռ ամիսներ առաջ մենք ասացինք` «պեˊնդ կացիք, մունք ծըզնըհետնք», և այսպես սկիզբ առավ հոգատարության շղթան, որի շուրջ համախմբվեցին բազմաթիվ մարդիկ: Որպեսզի մեր աջակցությունը կրի համակարգված և հասցեական բնույթ, մենք այցելել ենք տուն առ տուն, գնահատել ենք նրանց առաջնային կարիքները, ցուցաբերել անհատական և հասցեական աջակցություն: Մենք հուզվել, ժպտացել, զրուցել, լսել, ջերմացել ենք նրանց հետ յուրաքանչյուր հանդիպումից և վստահեցնել, որ մենք նրանց կողքին ենք: Մենք հավատում ենք, որ հոգատարությունը ջերմացնում է, և Ամանորին շարունակեցինք հոգատարության շղթան` Շիրակի մարզի արցախցի երեխաներին նվիրելով ժպիտներ ու ամանորյա հեքիաթային ակնթարթներ: Մենք շնորհակալ ենք Ամերիա թիմին ու մեր բոլոր գործընկերներին հոգատարության շղթան տարածելու, մեր գաղափարի շուրջ համախմբվելու և արցախցի մեր հայրենակիցների կողքին լինելու համար»,- նշում է Ամերիաբանկի Մարքեթինգի և հաղորդակցության գծով տնօրեն Ռեբեկա Հակոբյանը:
Հիշեցնենք, որ դեռևս հոկտեմբերին Ամերիաբանկը մեկնարկել էր «Աջակցություն Շիրակում ապաստանած արցախցի ընտանիքներին» ծրագիրը, որի շուրջ համախմբվել էին Ամերիա թիմն ու 10-ից ավելի գործընկերները: Ծրագրում ներառվել էր միակողմանի / երկկողմանի ծնողազուրկ երեխաներ ունեցող ու 3 և ավելի անչափահաս երեխաներ ունեցող ավելի քան 180  ընտանիք:
Նախագծի շրջանակում տրամադրված ավելի քան 100 մլն ՀՀ դրամի աջակցությունը ներառել է շուրջ 150 տեսակի ապրանք` կենցաղային խոշոր և մանր տեխնիկա, կահույք, հագուստ ու կոշիկներ, սնունդ, տնտեսական իրեր, հիգիենայի պարագաներ, դասագրքեր, մանկական իրեր և այլն:
Ամերիաբանկի ԿՍՊ շրջանակում իրականացված նախագծերի մասին ավելին` այստեղ:
Ամերիան առաջինը Հայաստանում ստեղծել է էկոհամակարգեր ՓՄՁ-ների և անհատների համար` ապահովելով հասանելիություն բանկային և ոչ բանկային մի շարք ծառայությունների մեկ պատուհանի սկզբունքով` Estate.ameriabank.am, Automarket.ameriabank.am, Business.ameriabank.am

Новогоднее чудо в Ширакской области – Деды Морозы из Америи в гостях у арцахских детей (видео)
В преддверии Нового года Америабанк вновь сплотил партнеров вокруг идеи сделать доброе дело. В продолжение инициативы, направленной на поддержку арцахцев, поселившихся в Ширакской области, банк реализовал проект «Новогодняя сказка для арцахских детей».
В рамках проекта более 550 детей из Арцаха получили бережно и заботливо собранные посылки, в которые вошли книги, развивающие игры, игрушки, новогодние елки и многое другое.
«Еще несколько месяцев назад мы сказали «Держитесь, мы с вами!», и так началась цепочка заботы, объединившая многих людей. Чтобы наша поддержка была скоординированной и целевой, мы обошли дом за домом, оценили их первичные потребности и оказали индивидуальную и целевую поддержку. Мы прониклись проблемами людей, улыбались, беседовали, выслушивали, согревались от каждой встречи с ними. Мы верим, что забота согревает, и в преддверии Нового года продолжили эту цепочку заботы, чтобы подарить детям улыбки и новогоднюю сказку. Мы благодарны команде Америя и всем нашим партнерам за то, что продолжили цепочку заботы, сплотились вокруг нашей идеи и пришли на помощь нашим соотечественникам из Арцаха», – отметила Ребекка Акопян, директор по маркетингу и коммуникациям Америабанка.
Подробности в видеоролике.
Напомним, что еще в октябре Америабанк начал проект «Поддержка арцахским семьям, нашедшим пристанище в Шираке», вокруг которого сплотилась вся команда Америи и более 10 партнеров. В рамках проекта была оказана поддержка более чем 180 семьям, в которых воспитываются дети, лишившиеся одного или обоих родителей, а также семьям, имеющим 3 и более несовершеннолетних детей.
Поддержка на сумму более 100 млн драмов РА, оказанная в рамках проекта, включала около 150 категорий товаров: крупную и мелкую бытовую технику, мебель, одежду и обувь, продукты питания, хозяйственные товары, предметы гигиены, учебники, детские товары и т.д.
С более подробной информацией о деятельности Америабанка в сфере корпоративной социальной ответственности можете ознакомиться здесь.
Америабанк является одним из ведущих финансово-технологическим учреждений Армении и играет важную роль в экономике страны. Объем активов банка превышает 1 триллион драмов РА. Следуя по пути диджитализации, банк внедрил ряд инновационных программ и платформ и продолжает совершенствовать их, формируя динамично развивающуюся финансово-технологическую среду, направленную на удовлетворение различных потребностей человека.
Америабанк первым в Армении создал экосистемы для МСБ и частных лиц, обеспечив доступ к ряду банковских и небанковских услуг по принципу «одного окна»: Estate.ameriabank.am, Automarket.ameriabank.am, Business.ameriabank.am
Будучи клиентоориентированной компанией, Америя стремится обеспечить высокое качество обслуживания, предлагая комплексные решения для улучшения качества жизни в надежной и безопасной финансово-технологической среде.