Վարչապետի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Ներդրումային կոմիտեի նիստը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ այսօր տեղի է ունեցել Ներդրումային կոմիտեի հինգերորդ նիստը:
Նիստում նախ ներկայացվել են 2-րդ և 3-րդ նիստերի ընթացքում հաստատված հանրային ներդրումային ծրագրերի նախագծերի տեխնիկատնտեսական ուսումնասիրությունների վերջնական հաշվետվությունները: Դրանք են «Հանրապետական գիտաբժշկական գրադարանի արդիականացում», «Վտանգավոր հիդրօդերևութաբանական երևույթների կանխատեսման և վաղօրոք նախազգուշացման համակարգի հիմնում» նախագծերը: Կոմիտեի անդամները հաստատել են նախագծերը վերջնական հաշվետվությունների հիման վրա:
Հաջորդիվ՝ կոմիտեի անդամներին ներկայացվել են նոր նախագծեր, որոնք վերաբերել են ճանապարհատրանսպորտային ոլորտի բարելավմանը: Ծավալված քննարկման արդյունքում բարձրացվել են հարցեր, որոնք վերաբերել են նախագծերում ներկայացված խնդիրների լուծումներին ու առաջարկվող մեխանիզմներին:
Վարչապետը հանձնարարել է ներդրումային կապիտալ ծրագրերի արդյունավետության բարձրացման նպատակով կոնսոլիդացնել որոշ նախագծեր և պատասխանատուներին տվել կոնկրետ հանձնարարականներ:

Под председательством премьер-министра состоялось заседание Инвестиционного комитета
В правительстве под председательством премьер-министра Никола Пашиняна состоялось 5-е заседание Инвестиционного комитета.
Сначала были представлены итоговые отчеты о технико-экономических исследованиях проектов государственных инвестиционных проектов, одобренных в ходе 2-го и 3-го заседаний Комитета. Это проекты “Модернизация Республиканской научно-медицинской библиотеки”, “Создание системы прогнозирования и раннего предупреждения опасных гидрометеорологических явлений”. Члены Комитета утвердили проекты на основе итоговых отчетов.
Затем членам Комитета были представлены новые проекты, которые касались совершенствования дорожно-транспортной отрасли. В ходе обсуждения были подняты вопросы, которые касались решения представленных в проектах и предлагаемых механизмах проблем.
Премьер-министр поручил консолидировать ряд проектов в целях повышения эффективности инвестиционных капитальных программ и дал ответственным лицам конкретные поручения.