Տեղի է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի և Իրակլի Ղարիբաշվիլիի առանձնազրույցը
Թբիլիսիում տեղի է ունեցել Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետներ Նիկոլ Փաշինյանի և Իրակլի Ղարիբաշվիլիի առանձնազրույցը:
Զրուցակիցները քննարկել են այսօր կայանալիք Հայաստանի և Վրաստանի միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի օրակարգին, երկկողմ քաղաքական և տնտեսական կապերին առնչվող հարցեր:
Կողմերն ընդգծել են Հայաստանի և Վրաստանի միջև համագործակցության ռազմավարական բնույթը և վստահություն հայտնել, որ այսօր կայանալիք միջկառավարական հանձնաժողովի նիստը նոր ազդակ կհաղորդի երկկողմ փոխգործակցությանը բոլոր ոլորտներում:
Այս համատեքստում անդրադարձ է կատարվել առևտրատնտեսական կապերի հետագա զարգացմանը, տարբեր ուղղություններով համատեղ ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցերի:
Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանում տեղի ունեցող գործընթացների շուրջ: Զրուցակիցները կարևորել են խաղաղության և կայունության ուղղությամբ հետևողական քայլերի իրականացումը:

Никол Пашинян и Ираклий Гарибашвили провели приватную беседу
В Тбилиси состоялась приватная беседа премьер-министра Армении Никола Пашиняна и премьер-министра Грузии Ираклия Гарибашвили.
Собеседники обсудили повестку заседания межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Арменией и Грузией, которое состоится сегодня 26 января, вопросы, касающиеся двусторонних политических и экономических связей.
Стороны подчеркнули стратегический характер сотрудничества между Арменией и Грузией и выразили уверенность, что предстоящее сегодня заседание межправительственной комиссии придаст новый импульс двустороннему взаимодействию во всех сферах.
В этом контексте были затронуты вопросы, касающиеся дальнейшего развития торгово-экономических связей, реализации совместных программ в различных направлениях.
Собеседники подчеркнули важность осуществления последовательных шагов в направлении мира и стабильности.