Վարչապետն այցելել է Կահիրեի Սբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցի (տեսանյութ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Կահիրեի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցի:
Վարչապետին դիմավորել են Եգիպտոսի Հայոց թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տ. Աշոտ Եպիսկոպոս Մնացականյանը և Եգիպտոսում Հայ Կաթողիկե եկեղեցու առաջնորդ Գերապայծառ Գրիգոր Օգոստինոս Գուսանը: Վարչապետը կատարել է մոմառավառություն և ծաղիկներ խոնարհել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող խաչքարի մոտ:
Հաջորդիվ վարչապետը առաջնորդարանում կարճատև հանդիպում է ունեցել Եգիպտոսի հայ համայնքի մի խումբ ներկայացուցիչների հետ, պատասխանել նրանց հետաքրքրող տարբեր հարցերի: Վարչապետն անդրադարձել է Եգիպտոսի բարձրագույն ղեկավարության հետ ունեցած հանդիպումների արդյունքներին, ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին, Հայաստան-Սփյուռք հարաբերություններին և այլ թեմաների:

Премьер-министр посетил церковь Святого Григория Просветителя в Каире (видео)
Делегация во главе с премьер-министром Николом Пашиняном посетила церковь Святого Григория Просветителя в Каире.
Никола Пашиняна встретили глава Египетской епархии Армянской Апостольской церкви, епископ Ашот Мнацаканян и глава Армянской Католической церкви в Египте Григор Огостинос Гусан. Премьер-министр зажег свечу и возложил цветы к хачкару в память жертв Геноцида армян.
Затем премьер-министр провел короткую встречу с группой представителей армянской общины Египта, ответил на различные интересующие их вопросы. Премьер-министр коснулся результатов встреч с высшим руководством Египта, разработанного правительством Республики Армения проекта “Перекресток мира”, отношений Армения-диаспора и других тем.