Վարչապետն ընդունել է Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի նախագահին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի նախագահ Բրյուս Պողոսյանին:
Վարչապետը շնորհավորել է պարոն Պողոսյանին համալսարանի նախագահի պաշտոնը ստանձնելու առիթով և մաղթել հաջողություններ: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է Ամերիկյան համալսարանի դերը Հայաստանի բարձրագույն կրթության ոլորտում:
Բրյուս Պողոսյանն անդրադարձել է Ամերիկյան համալսարանում նախատեսվող ծրագրերին և առաջիկա նախաձեռնություններին:
Մտքեր են փոխանակվել նաև բարձրագույն կրթության ոլորտում ՀՀ կառավարության բարեփոխումների շուրջ: Կրթության որակի բարձրացման համատեքստում զրուցակիցները կարևորել են դրանց հետևողական իրականացումը:

Премьер-министр принял президента Американского университета Армении (видео)
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян принял президента Американского университета Армении Брюса Погосяна.
Никол Пашинян поздравил господина Погосяна со вступлением в должность руководителя университета и пожелал ему успехов. Премьер-министр подчеркнул роль Американского университета в сфере высшего образования Армении.
Брюс Погосян коснулся запланированных программ и предстоящих инициатив Американского университета Армении.
Состоялся также обмен мнениями о проводимых правительством Республики Армения реформах в сфере высшего образования. В контексте повышения качества образования собеседники подчеркнули важность их последовательной реализации.