Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել հայկական դիրքերի ուղղությամբ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը, թե իբր ապրիլի 1-ին` ժամը 22։00-ից 22։10-ն ընկած ժամանակահատվածում, ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու հարավարևմտյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը։
Միևնույն ժամանակ հայտնում ենք, որ Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները ապրիլի 1-ին՝ ժամը 22:00-ին, Կութի (Գեղարքունիքի մարզ), ապրիլի 2-ին՝ ժամը 00:40-ին, Տեղի (Սյունիքի մարզ) հատվածում կրակ են բացել հայկական դիրքերի ուղղությամբ:

Подразделения ВС Азербайджана открыли огонь в направлении армянских позиций
Поддержи А1+!Сообщение, распространенное министерством обороны Азербайджана, что 1 апреля с 22:00 до 22:10 подразделения Вооруженных сил Армении вели огонь по азербайджанским позициям, расположенным в юго-западной части приграничной зоны, не соответствует действительности.
«В то же время сообщаем, что подразделения ВС Азербайджана 1 апреля в 22:00 открыли огонь по армянским позициям в Куте (Гегаркуникская область) и 2 апреля в 00:40 в направлении Теха (Сюникская область).
Нарушений на направлениях, указанных в сообщении МО Азербайджана, не было», - говорится в сообщении.