Առևտրատնտեսական հարաբերությունների դիվերսիֆիկացման քաղաքականությունն ուղղված չէ որևէ միության, հատկապես ԵԱՏՄ-ի դեմ․ Գրիգորյան
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի համագործակցությունը Միացյալ Նահանգների և Եվրամիության հետ ուղղված չէ որևէ միության, հատկապես Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) դեմ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ասել է՝ ի պատասխան «ՌԻԱ Նովոստի»-ի հարցին, թե արդյոք ԱՄՆ-ի և ԵՄ-ի հետ սերտ փոխգործակցությունը չի խանգարում Հայաստանի մասնակցությանը ԵԱՏՄ-ին, և արդյոք Հայաստանը պատրաստվո՞ւմ է դուրս գալ այս միությունից։
«Հայաստանի Հանրապետությունը հայտարարեց իր առևտրատնտեսական կապերն էլ ավելի դիվերսիֆիկացնելու մտադրության մասին։ Գրեթե բոլոր երկրներն այսօր նման տնտեսական քաղաքականություն են վարում, և դա չի արվում որևէ երկրի կամ միության դեմ... Առևտրատնտեսական հարաբերությունների դիվերսիֆիկացման քաղաքականությունն ուղղված չէ որևէ միության, հատկապես ԵԱՏՄ-ի դեմ»,- հայտարարել է ՀՀ փոխվարչապետը։

Сотрудничество Армении с США и Евросоюзом не направлено против какого-либо союза, особенно ЕАЭС: Григорян
Сотрудничество Армении с США и Евросоюзом не направлено против какого-либо союза, особенно Евразийского экономического союза (ЕАЭС).
Как передает «Арменпресс», об этом заявил вице-премьер РА Мгер Григорян, отвечая на вопрос РИА Новости, не мешает ли тесное сотрудничество с США и ЕС Армении участию в ЕАЭС и намерена ли Армения выйти из этого союза.
«Республика Армения заявила о намерении и далее диверсифицировать свои торгово-экономические связи. Подобную экономическую политику сегодня проводят практически все страны, и это не делается против какой-либо страны или союза. Политика диверсификации торгово-экономических отношений не направлена ​​против какого-либо союза, тем более ЕАЭС», - заявил вице-премьер Армении.