Փաշինյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի Ֆրանսիայի համանախագահ Բրիս Ռոքֆոյին (տեսանյութ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարարության Մայրցամաքային Եվրոպայի վարչության պետ, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի Ֆրանսիայի համանախագահ Բրիս Ռոքֆոյին:
Քննարկվել են Հայաստան-Ֆրանսիա համագործակցության հետևողական զարգացմանը վերաբերող օրակարգային հարցեր: Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել տնտեսության, ենթակառուցվածքների զարգացման, հումանիտար ոլորտներում համատեղ ծրագրերի իրականացման ուղղությամբ կատարվող քայլերին:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են տարածաշրջանային նշանակության հարցերին, այդ թվում՝ Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին, Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց հումանիտար խնդիրների լուծման ՀՀ կառավարության իրականացրած քայլերին: Մտքեր են փոխանակվել ՀՀ կառավարության կողմից մշակված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի վերաբերյալ:

Пашинян принял французского сопредседателя Минской группы ОБСЕ Бриса Рокфёя (видео)
Премьер-министр Никол Пашинян принял начальника департамента Континентальной Европы министерства Европы и иностранных дел Франции, французского сопредседателя Минской группы ОБСЕ Бриса Рокфёя.
Обсуждались вопросы повестки последовательного развития сотрудничества Армения-Франция. В частности, были затронуты шаги по реализации совместных программ в отраслях экономики, развития инфраструктуры и в гуманитарной сфере.
Собеседники коснулись вопросов регионального значения, в том числе процесса нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном, шагов правительства Армении по решению гуманитарных проблем вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха. Состоялся обмен мнениями относительно разработанного правительством Республики Армения проекта “Перекресток мира”.