Վարչապետը բարձր է գնահատել ՀՀ կառավարության և ՍԴՀԿ-ի միջև ձևավորված երկխոսությունը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Սոցիալ Դեմոկրատ Հնչակյան կուսակցության Կենտրոնական վարչության ատենապետ Համբիկ Սարաֆյանին:
Վարչապետը բարձր է գնահատել ՀՀ կառավարության և ՍԴՀԿ-ի միջև ձևավորված երկխոսությունը և կարևորել պարոն Սարաֆյանի այցը Հայաստան, ինչը հնարավորություն է տալիս տեղում քննարկել տեղի ունեցող գործընթացները:
Համբիկ Սարաֆյանը նշել է, որ ՍԴՀԿ-ն կիսում է ՀՀ կառավարության խաղաղության օրակարգը, մարտահրավերները հաղթահարելուն միտված քայլերը, ինչպես նաև վարվող արտաքին քաղաքականությունը:
Զրուցակիցները քննարկել են արտաքին և ներքին քաղաքականությանը, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության ծրագրերին վերաբերող հարցեր:

Премьер-министр высоко оценил диалог, сложившийся между Правительством РА и СДАП
Премьер-министр Никол Пашинян принял председателя Центрального управления Социал-демократической партии “Гнчакян” Амбика Сарафяна.
Премьер-министр высоко оценил сложившийся между правительством Республики Армения и Социал-демократической партией “Гнчакян” диалог и подчеркнул важность визита господина Сарафяна в Армению, который дает возможность обсудить на месте происходящие процессы.
Амбик Сарафян отметил, что партия разделяет мирную повестку правительства Республики Армения, шаги по преодолению вызовов, а также проводимую внешнюю политику.
Собеседники обсудили вопросы, связанные с внешней и внутренней политикой, а также программами правительства Республики Армения.