Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Հնդկաստանի վարչապետի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՏեղի է ունեցել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հեռախոսազրույցը Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդիի հետ:
ՀՀ վարչապետը շնորհավորել է խորհրդարանական ընտրություններում Նարենդրա Մոդիի գլխավորած Ազգային ժողովրդավարական դաշինքի հաղթանակի առիթով:
Զրուցակիցները կարեւորել են 2019 թվականին Նյու Յորքում իրենց ունեցած երկկողմ հանդիպումից հետո Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև համագործակցության տեսանելի ընդլայնումը: Նիկոլ Փաշինյանը և Նարենդրա Մոդին ընդգծել են երկու երկրների միջեւ համագործակցության հետագա զարգացման կարեւորությունը:
Հնդկաստանի վարչապետը զորակցություն է հայտնել Հայաստանի Հանրապետությանը՝ Լոռու և Տավուշի մարզերում տեղի ունեցած հեղեղումների կապակցությամբ:

447736647_1060173222774553_1782370988141128272_n
Состоялся телефонный разговор премьер-министра Никола Пашиняна с премьер-министром Республики Индия Нарендрой Моди.
Премьер-министр Республики Армения поздравил с победой возглавляемого Нарендрой Моди Национально-демократического альянса на парламентских выборах.
Собеседники отметили важность заметного расширения сотрудничества между Арменией и Индией после их двусторонней встречи в Нью-Йорке в 2019 году. Никол Пашинян и Нарендра Моди подчеркнули важность дальнейшего развития сотрудничества между двумя странами.
Премьер-министр Индии выразил сочувствия Республике Армения в связи с наводнениями, произошедшими в Лорийской и Тавушской областях.