Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանի և Շվեյցարիայի միջև երկկողմ հարաբերությունների օրակարգի և առաջիկա ծրագրերի շուրջ
Հունիսի 6-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Շվեյցարիայի Համադաշնության արտաքին հարաբերությունների դաշնային դեպարտամենտի ղեկավար Իգնասիո Կասիսի հետ:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանի և Շվեյցարիայի միջև երկկողմ հարաբերությունների օրակարգի և առաջիկա ծրագրերի շուրջ։
Անդրադարձ է կատարվել ՀՀ Տավուշի և Լոռու մարզերում հեղեղումների հետևանքով ստեղծված իրավիճակին: Իգնասիո Կասիսը ցավակցություն է հայտնել մարդկային զոհերի կապակցությամբ և ընդգծել այս փուլում վնասների գնահատման ուղղությամբ Շվեյցարիայի աջակցությունը: Արարատ Միրզոյանն իր գործընկերոջը շնորհակալություն է հայտնել արագ արձագանքի և արդեն իսկ ցուցաբերվող աջակցության համար։

Собеседники обменялись мнениями о повестке двусторонних отношений между Арменией и Швейцарией, в том числе о предстоящих планах
Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян 6 июня провел телефонный разговор с главой Федерального департамента иностранных дел Швейцарской Конфедерации Иньяцио Кассисом.
Собеседники обменялись мнениями о повестке двусторонних отношений между Арменией и Швейцарией, в том числе о предстоящих планах.
Были обсуждены последствия наводнений в регионах Тавуш и Лори Республики Армения. Иньяцио Кассис выразил соболезнования в связи с гибелью людей и отметил содействие Швейцарии в оценке ущерба на данном этапе. Арарат Мирзоян поблагодарил коллегу за своевременную реакцию и уже оказанную помощь.