Շարքում կանգնած ժամանակ զինծառայողի մոտ նկատվել է ինքնազգացողության հանկարծակի վատացում․ նա հոսպիտալում մահացել է․ ՔԿ
Աջակցիր «Ա1+»-ին2024թ. հունիսի 24-ին ՀՀ ՊՆ ՌՈ Սիսիանի բաժնից հաղորդում է ստացվել՝ նույն օրը՝ ժամը 10:00-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի զինծառայող Դավիթ Վահանի Ներսիսյանի մահվան մասին:
Ըստ հաղորդման՝ զորամասում՝ շարքում կանգնած ժամանակ, Դ.Ներսիսյանի մոտ ժամը 9:40-ի սահմաններում նկատվել է ինքնազգացողության հանկարծակի վատացում և գիտակցության կորուստ, որի կապակցությամբ շտապ կարգով տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ, որտեղ, ժամը 10:00-ի սահմաններում, արձանագրվել է զինծառայողի կենսաբանական մահը:
ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության երրորդ կայազորային քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով։
Նախաքննության շրջանակներում կատարվել է դիակի արտաքին զննություն, որի արդյունքում մարմնի վրա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել։
Հարցաքննվել են մի շարք անձինք, բուժհաստատությունից առգրավվել են մահացած զինծառայողին վերաբերող բժշկական փաստաթղթերը։
Մահվան պատճառները պարզելու նպատակով նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն։
Կատարվոմ է նախաքննություն: Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ և անհետաձգելի քննչական ու վարութային գործողություններ՝ զինծառայողի մահվան հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։

Почувствовал себя плохо, будучи в строю в воинской части; он умер в госпитале: СК
24 июня в N-ской воинской части Министерства обороны Республики Армения ухудшилось самочувствие одного из военнослужащих. Его перевезли в военный госпиталь, где он скончался. Об этом передаёт Следственный комитет РА.
“24 июня из отдела ВП Сисиана поступило сообщение о смерти военнослужащего N-ской воинской части Минобороны Армении Давида Ваановича Нерсисяна. Согласно сообщению, Давид Нерсисян около 9:40 почувствовал себя плохо, будучи в строю в воинской части, после он потерял сознание. Военнослужащий срочно был доставлен в военный госпиталь, где около 10:00 была установлена биологическая смерть военнослужащего”, - говорится в сообщении.
В рамках предварительного следствия произведен внешний осмотр тела, в результате которого следов насилия на теле не обнаружено.
Допрошена группа лиц, в медицинском учреждении изъяты медицинские документы, касающиеся погибшего военнослужащего.
Для выяснения причин смерти назначена судебно-медицинская экспертиза.
Следствие продолжается. Для выяснения обстоятельств гибели военнослужащего проводятся все необходимые и неотложные следственно-оперативные действия.