Ucom ընկերության աջակցությամբ տեղի կունենա Silicon Mountains Shirak տեխնոլոգիական ֆորումը
Աջակցիր «Ա1+»-ինUcom ընկերության աջակցությամբ հուլիսի 4-ին տեղի կունենա Silicon Mountains Shirak տեխնոլոգիական ֆորումը, որը նվիրված է թվային հնարավորություններին։
Գագաթնաժողովի նպատակն է թվային փոխակերպման դարում բացահայտել մարզերի թվայնացման մակարդակը, ինտեգրել մարզերը թվային փոխակերպման մեջ, թվայնացնել մարզային տնտեսության տարբեր ճյուղերը, խթանել թվային գործիքների կիրառումը և նպաստել պետական ու մասնավոր հատվածի համագործակցությանը։
Մարզային Silicon Mountains տեխնոլոգիական ֆորումի կազմակերպումն ու դրա անցկացումը կունենա իր ազդեցությունը գրեթե բոլոր ոլորտների վրա (այդ թվում՝ գյուղատնտեսություն, տուրիզմ), քանի որ արդի պայմաններում բարձր տեխնոլոգիական լուծումներն անհրաժեշտ են բոլոր ոլորտների համար։
Ucom-ը ֆորումի շրջանակներում հանդես է գալիս որպես տեխնոլոգիական գործընկեր, իսկ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը ելույթ կունենա ֆորումի ժամանակ և մասնակիցներին կներկայացնի իր փորձն ու տեսլականը։
«Ucom ընկերությունը տարիներ շարունակ աջակցում է Հայաստանում տեխնոլոգիական զարգացմանն ուղղված նախագծերին, և այս գագաթնաժողովին էլ մենք մեծ կարևորություն ենք տալիս։ Կոնկրետ այս Գյումրիում անցկացվող միջոցառումը նպատակ ունի խթանել մարզերում տեխնոլոգիաների զարգացումը, ու ես վստահ եմ, որ շուտով մարզերի մեր տաղանդավոր երիտասարդները մեծ ներդրում են ունենալու Հայաստանում տեխնոլոգիաների զարգացման մեջ», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Միջոցառման շրջանակներում կազմակերպվելու է էքսպո, որին մասնակցելու են թվային լուծումներ առաջարկող և կիրառող կազմակերպություններ։ Նաև նախատեսված են պանելային քննարկումներ՝ «Ստարտափները մարզերում», «Մարդկային կապիտալը մարզերում» և «Ներդրումները մարզերում» թեմաներով։
Միջոցառման կազմակերպիչն է Տեղեկատվական և հաղորդակցության տեխնոլոգիաների գործատուների միությունը։ Գործընկերներն են՝ «Յունիքոմփ», «EasyPay», «Սինոփսիս Արմենիա» ընկերությունները և ՀՀ ԲՏԱ նախարարությունը։
Միջոցառման օրակագին, խոսնակներին և այլ մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղումով՝ https://silicon-mountains.org

Технологический форум Silicon Mountains Shirak пройдет при поддержке Ucom
Поддержи А1+!При поддержке компании Ucom 4 июля состоится технологический форум Silicon Mountains Shirak, посвященный цифровым возможностям.
Цель саммита – выявить уровень цифровизации марзов в эпоху цифровой трансформации, интегрировать марзы в процесс цифровой трансформации, оцифровать различные отрасли региональной экономики, способствовать использованию цифровых инструментов и развивать сотрудничество между государственным и частным секторами.
Организация и проведение регионального технологического форума Silicon Mountains окажет влияние практически на все отрасли (в том числе сельское хозяйство, туризм), поскольку в современных условиях высокотехнологичные решения необходимы для всех сферах жизни.
Ucom в рамках форума выступает в качестве технологического партнера, а генеральный директор компании Ральф Йирикян выступит на форуме и представит участникам свой опыт и видение.
«Компания Ucom уже много лет поддерживает проекты, направленные на технологическое развитие Армении, мы придаем большое значение и этому саммиту. Именно данное мероприятие, проводимое в Гюмри, направлено на содействие развитию технологий в регионах, и я уверен, что вскоре наша талантливая молодежь из регионов внесет большой вклад в развитие технологий в Армении», - сказал генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
В рамках мероприятия будет организована выставка, в которой примут участие организации, предлагающие и внедряющие цифровые решения. Также запланированы панельные дискуссии на темы «Стартапы в регионах», «Человеческий капитал в регионах» и «Инвестиции в регионы».
Организатор мероприятия – Союз работодателей информационных и коммуникационных технологий (UEICT). Партнерами являются: «Юникомп», EasyPay, Synopsis Armenia и Министерство высокотехнологической промышленности республики Армения.
С повесткой дня, спикерами и другими подробностями мероприятия можно ознакомиться по следующей ссылке: https://silicon-mountains.org/.