Երազանքներն իրականանալու հատկություն ունեն. Աննա Հակոբյանը կուրություն ունեցող Արթուրի և նրա ընկերոջ հետ ծով է մեկնում (տեսանյութ)
ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեսանյութ է հրապարակել եւ գրել, որ իրականացնում է կուրություն ունեցող Արթուրի երազանքը  և նրան ծով է տանում:
«Երազանքներն իրականանալու հատկություն ունեն. Երբ մայիսի 2-ին Գյումրու` «Երեխաների տուն» մանկատան սաների հետ Երևանում զբոսնում էինք, Արթուրը, ով կուրություն ունի, կարծեց, թե Հանրապետության հրապարակի շատրվանը ծով է. նա երազում էր ծովում լինել։ Երբ այդ դրվագը տանը պատմեցի վարչապետին, ասաց. «Աննա, այդ երեխային տար ծով»։ Եվ այսօր Արթուրի և նրա ընկեր Գարիկի հետ ծով ենք մեկնում։ Ու քանի որ թռիչքը հետաձգվեց. Արթուրն ու Գարիկը հնարավորություն ունեցան նաեւ հանդիպել վարչապետին և զրուցել նրա հետ»։

Мечты имеют свойство сбываться: Анна Акопян отправляется на море со слепым Артуром и его другом (видео)
Супруга премьер-министра Армении Анна Акопян отправилась на море вместе с воспитанниками детского дома Артуром и Гариком. Об этом Анна Акопян написала на своей странице в Facebook.
“Мечты имеют свойство сбываться. Когда 2 мая мы гуляли по Еревану с воспитанниками детского дома «Дом ребенка» города Гюмри, Артур, который не видит, подумал, что фонтан на площади Республики — это море. Он мечтал оказаться на море. Когда дома я рассказала об этом эпизоде ​​премьер-министру, он сказал: «Анна, отвези этого ребенка на море».
И сегодня мы отправляемся на море с Артуром и его другом Гариком. А поскольку рейс задержался, у Артура и Гарика также была возможность встретиться с премьер-министром и поговорить с ним”, - написала Анна Акопян.