Պապոյանն էմիրությունների գործընկերներին ներկայացրել է Շիրակում «չոր նավահանգիստ» ստեղծելու նախագիծը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՆախարար Գևորգ Պապոյանը ՌԴ կատարած այցի շրջանակներում հանդիպել է Արաբական միացյալ էմիրությունների արտաքին առևտրի պետական նախարար Թանի բին Ահմեդ Ալ Զայուդիի և Արդյունաբերության և առաջատար տեխնոլոգիաների նախարարի տեղակալ Օմար Սուվայնա Ալ Սուվայդիի հետ։ Հայտնում են Էկոնոմիկայի նախարարությունից։
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև նախարարի տեղակալ Նարեկ Տերյանը։
Կողմերը քննարկել են գյուղատնտեսության ոլորտում համագործակցության հեռանկարները, արտահանման խթանմանը, որակի ստանդարտացմանը վերաբերող հարցեր,
անդրադարձել են այն ծրագրերին, որտեղ էմիրաթական կողմը կարող է հանդես գալ որպես համաներդրող։
Ներկայացնելով Շիրակի մարզում «չոր նավահանգիստ» ստեղծելու նախագիծը՝ նախարարն առաջարկել է քննարկել այս ուղղությամբ ևս համագործակցելու հնարավորությունները։
Գևորգ Պապոյանն անդրադարձել է նաև ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախաձեռնությանը, որը կնպաստի Հայաստանի և հարևան երկրների համար տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության նոր իրավիճակի ստեղծմանը։

Папоян представил коллегам из Эмиратов проект создания «сухого порта» в Шираке
Поддержи А1+!В рамках своего визита в Российскую Федерацию министр экономики Армении Геворг Папоян встретился с государственным министром внешней торговли Объединенных Арабских Эмиратов Тани бин Ахмедом Аль-Зайуди и заместителем министра промышленности и передовых технологий Омаром Сувайна Аль-Сувейди. Об этом сообщает Министерство экономики РА.
На встрече также присутствовал заместитель министра Нарек Терян.
Стороны обсудили перспективы сотрудничества в сфере сельского хозяйства, вопросы, связанные с продвижением экспорта, стандартизацией качества, также проекты, в которых ОАЭ может выступить соинвестором.
Представляя проект создания “сухого порта” в Ширакской области, министр предложил обсудить возможности сотрудничества и в этом направлении.
Геворг Папоян коснулся также инициативы правительства РА “Перекресток мира”, которая может способствовать миру и стабильности в регионе как для Армении, так и для соседних стран.