Վարչապետն ընդունել է Ջիրո դ'Իտալիա բազմօրյա խճուղային հեծանվավազքի մրցաշարի գործադիր տնօրենին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետն ընդունել է Ջիրո դ'Իտալիա բազմօրյա խճուղային հեծանվավազքի մրցաշարի գործադիր տնօրենին Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ջիրո դ'Իտալիա բազմօրյա խճուղային հեծանվավազքի մրցաշարի գործադիր տնօրեն Միշել Նապոլիին:
Վարչապետը կարևորել է հեծանվասպորտի զարգացումն ու մասսայականացումը մեր երկրում, ինչը կնպաստի նաև առողջ ապրելակերպի խթանմանը:
Հանդիպմանը քննարկվել են վերը նշված հեղինակավոր մրցաշարի կազմակերպիչների հետ համագործակցությամբ Հայաստանում միջազգային մրցաշարի կազմակերպման հնարավորությանը վերաբերող հարցեր:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել քննարկումները ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության հետ՝ հետագա աշխատանքները կազմակերպելու նպատակով:

Премьер-министр принял исполнительного директора многодневного шоссейного велотурнира “Джиро д'Италия” (видео)
Премьер-министр Никол Пашинян принял исполнительного директора многодневного шоссейного велотурнира “Джиро д'Италия” (Giro d'Italia) Мишеля Наполи.
Премьер-министр подчеркнул важность развития и популяризации велоспорта в нашей стране, что также будет способствовать пропаганде здорового образа жизни.
Обсуждались вопросы, связанные с возможностью организации в сотрудничестве с упомянутыми выше организаторами престижного соревнования международного турнира в Армении. Достигнута договоренность о продолжении переговоров с министерством образования, науки, культуры и спорта Республики Армения с целью организации дальнейшей работы.