Արարատ Միրզոյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Հնդկաստանում ջրհեղեղի հետևանքով գրանցված մարդկային զոհերի կապակցությամբ
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի Կերալա նահանգի Վայանադ արվարձանում ջրհեղեղի հետևանքով գրանցված մարդկային զոհերի կապակցությամբ։
«Խոր վշտով տեղեկացա Կերալա նահանգի Վայանադ արվարձանում գրանցված զանգվածային սողանքների մասին, որոնք հանգեցրել են բազմաթիվ զոհերի, վնասվածքների և մեծ վնասների։ Իմ խորին և անկեղծ ցավակցություններն եմ հղում զոհերի ընտանիքներին»,- X-ի իր էջում գրել է նա։

Арарат Мирзоян направил телеграмму соболезнования в связи с человеческими жертвами в результате наводнения в Индии
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян выразил соболезнования семьям жертв оползней в штате Керала, Индия. Об этом говорится в сообщении главы МИД в микроблоге Х.
«С сожалением узнал о крупных оползнях в округе Ваянад, штат Керала, которые привели к гибели людей, травмам и обширным разрушениям. Мои глубочайшие соболезнования и искренние сочувствия семьям погибших», - написал Арарат Мирзоян, отметив в своем посте также министра иностранных дел Индии Субраманьяма Джайшанкара.