Երեկվանից ԼՂ մի շարք հայրենակիցներ իրենց էլեկտրոնային հասցեներին ստանում են կեղծ հաղորդագրություններ․ ՀՀ ԱՍՀՆ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԵրեկվանից ԼՂ մի շարք հայրենակիցներ իրենց էլեկտրոնային հասցեներին ստանում են հաղորդագրություններ՝ «ժամանակավոր կացարանում բնակվելու և կոմունալ ծառայությունների համար նախատեսված աջակցության վճարման ժամկետների վերաբերյալ»։
Տեղեկացնում ենք, որ նշված հաղորդագրությունը ԿԵՂԾ է․ այն չի ուղարկվում ԱՍՀ նախարարության կամ ենթակա մարմինների կողմից։
Կրկին հորդորում ենք սոցիալական աջակցության ծրագրերի շրջանակում զերծ մնալ Ձեր անձնական տվյալները (այդ թվում՝ անուն-ազգանուն, ՀԾՀ, անձնագրի սերիա, հեռախոսահամար, բանկային քարտի տվյալ) որևէ այլ՝ ոչ պաշտոնական հարթակներում լրացնելուց կամ որևէ մեկին փոխանցելուց։
ԶԳՈՒՇԱՑՆՈՒՄ ԵՆՔ
Ձեր անձնական տվյալը կարող է հայտնվել որևէ խարդախության կամ կիբեռհանցագործության թիրախում, և այդ իրավիճակներում ԱՍՀ նախարարությունը պատասխանատու չէ Ձեր կողմից լրացված տվյալների հետագա օգտագործման համար։
Խնդրում ենք Ձեր աջակցության վճարման մասին տեղեկատվություն ստանալու համար օգտվել բացառապես պաշտոնական հարթակներից՝ մուտք գործելով հետևյալ հղմամբ՝ https://rent.socservice.am/verify/։

Со вчерашнего дня ряд соотечественников НК получают на свои электронные адреса фейковые сообщения: МТСЗ РА
Поддержи А1+!Министерство труда и социальной защиты Республики Армения призывает насильственно депортированных из Нагорного Карабаха лиц воздержаться от заполнения персональных данных на неофициальных платформах или передачи их кому-либо.
"Со вчерашнего дня ряд соотечественников Нагорного Карабаха на свои электронные адреса получают сообщения относительно “проживания в временном жилье и сроков выплаты предусмотренной помощи на оплату коммунальных услуг".
Сообщаем, что упомянутое сообщение является Фейком, оно не распространяется Министерством труда и социальной защиты или подведомственными ему органами.
Еще раз призываем вас в рамках программ социальной поддержки воздержаться от заполнения своих персональных данных (включая имя, фамилию, номер социального страхования, номер паспорта, номер телефона, данные банковской карты) на любых других неофициальных платформах или передачу их кому-либо”, - отмечается в поступившем в сообщении Министерства труда и соцзащиты РА.
Министерство предупреждает, что персональные данные могут стать объектом любого мошенничества или киберпреступления, и в таких ситуациях Министерство труда и соцзащиты не несет ответственности за дальнейшее использование данных, заполненных насильственно депортированными из Нагорного Карабаха.
“Пожалуйста, используйте только официальные платформы для получения информации о вашей выплате поддержки, перейдя по следующей ссылке: https://rent.socservice.am/verify/», – говорится в сообщении.