456968950_904782891679209_6005581039737948399_n
Քննարկվել են արտերկրում ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների կադրային համալրման, բյուջետային ու վարչատնտեսական հարցեր
Օգոստոսի 28-ին Դիլիջանում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի գլխավորությամբ շարունակվել են ՀՀ ԱԳՆ կենտրոնական ապարատի ղեկավար կազմի և արտերկրում դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների աշխատանքային քննարկումները։
Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային տարբեր ուղղություններով երկրների ու միջազգային կառույցների հետ փոխգործակցության ընդլայնման, նոր հնարավորությունների առավելագույնս իրացման հեռանկարներին, այդ նպատակով արդեն իսկ իրականացվող և հնարավոր նոր նախաձեռնություններին։
Քննարկվել են նաև արտերկրում ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների կադրային համալրման, բյուջետային ու վարչատնտեսական հարցեր։

456968950_904782891679209_6005581039737948399_n
Обсуждались кадровые, бюджетные и административно-экономические вопросы дипломатических представительств РА за рубежом
28 августа в Дилижане под руководством министра иностранных дел Республики Армения Арарата Мирзояна состоялись рабочие обсуждения руководства центрального аппарата Министерства иностранных дел Республики Армения и руководителей дипломатических миссий за рубежом.
Состоялся обмен мнениями о перспективах расширения сотрудничества со странами и международными структурами по различным региональным направлениям, максимальной реализации новых возможностей, и с этой целью уже реализованные и возможные новые инициативы
По словам источника, были также обсуждены кадровые, бюджетные и административно-экономические вопросы дипломатических представительств РА за рубежом. Также были затронуты темы, связанные с публичной дипломатией.