Վարչապետն ընդունել է ԱՄՀ հայաստանյան առաքելության ղեկավարին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) հայաստանյան առաքելության ղեկավար Իվա Պետրովային:
Վարչապետը կարևորել է ԱՄՀ-ի հետ համագործակցությունը՝ ի նպաստ մեր երկրում տնտեսության զարգացման ու կայունության պահպանման:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել  են ՀՀ բյուջետային, դրամավարկային և արժութային քաղաքականություններին, ինչպես նաև հարկային քաղաքականությանն և վարչարարությանը:
Արժույթի միջազգային հիմնադրամի հայաստանյան առաքելության ղեկավար Իվա Պետրովան կարևորել է ՀՀ ֆինանսական ոլորտի, ներդրումային միջավայրի բարելավման և այլ ուղղություններով բարեփոխումների ընթացքը՝ տնտեսական ակտիվության պահպանման նպատակով:
Վարչապետն ընդգծել  է, որ ՀՀ Կառավարության համար մակրոտնտեսական կայունության պահպանումը և տնտեսական երկարաժամկետ զարգացումն առաջնահերթություն է, և այդ ուղղությամբ քայլերն ու բարեփոխումները կրելու են հետևողական բնույթ:

Премьер-министр Никол Пашинян принял главу миссии Международного валютного фонда (МВФ) в Армении Иву Петрову.
Никол Пашинян подчеркнул важность сотрудничества с МВФ на благо развития и стабильности экономики нашей страны.
Собеседники коснулись бюджетной, денежно-кредитной и валютной политики, а также налоговой политики и администрирования Республики Армения.
Глава миссии МВФ в Армении Ива Петрова подчеркнула важность реализации реформ в финансовом секторе Армении, в сфере улучшения инвестиционной среды и в других направлениях в целях сохранения экономической активности.
Премьер-министр подчеркнул, что сохранение макроэкономической стабильности и долгосрочного экономического развития является приоритетом правительства Республики Армения, и шаги и реформы в этом направлении будут носить последовательный характер.