ԿԳՄՍ նախարարը հանդիպել է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանն այսօր ընդունել է ՀՀ-ում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արթուր Մարտիրոսյանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Ռուսաստան երկկողմ հարաբերությունները կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի ոլորտներում: Մասնավորապես, անդրադարձ է եղել կրթական ծրագրերին, ինչպես նաև միջմշակութային համատեղ նախաձեռնություններին:
Միջպետական համաձայնագրերով նախատեսված ոլորտային երկկողմ ծրագրերի իրականացման համատեքստում կարևորվել է դրանց շարունակականության հարցը:

Министр образования, науки, культуры и спорта Армении Жанна Андреасян приняла делегацию во главе с Чрезвычайным и Полномочным послом РФ в Армении Сергеем Копиркиным. На встрече присутствовал также заместитель министра Артур Мартиросян.
В ходе встречи были обсуждены двусторонние отношения Армения-РФ в сфере образования, науки, культуры и спорта. В частности, были затронуты образовательные программы, а также межкультурные совместные инициативы.
В контексте реализации предусмотренных межгосударственными соглашениями отраслевых двусторонних программ была подчеркнута важность их продолжительности.