Ucom-ի 5G ցանցը գործարկվել է 11 նոր քաղաքներում
Աջակցիր «Ա1+»-ինUcom-ը հայտարարում է 5G ցանցի գործարկման երկրորդ փուլի ավարտի մասին․ այժմ նոր ցանցը գործում է Ախթալա, Բերդ, Իջևան, Մարալիկ, Մարտունի, Սևան, Սիսիան, Տաշիր, Թումանյան, Ալավերդի և Ջերմուկ քաղաքներում։ Այսպիսով, ընկերության 5G ցանցն արդեն հասանելի է 20 մարզային քաղաքներում։
Ucom-ի համար ենթակառուցվածքների արդիականացումը վերջին տարվա առաջնահերթություններից է և շարունակելու է առաջնահերթություն մնալ մոտակա ապագայում։ Այս ծրագրի նպատակն է ապահովել ավելի բարձր արագություն և հուսալի կապ ընկերության բաժանորդների համար։
5G տեխնոլոգիան հնարավորություն է տալիս ավելի արագ և արդյունավետ իրականացնել տվյալների փոխանակումը։
«Մենք արդեն մեկ տարի է ինչ անդադար աշխատում ենք մեր ցանցն արդիականացնելու ուղղությամբ, և շատ հպարտ ենք հայտարարել ևս 11 քաղաքում 5G ցանցի գործարկման մասին։ Սա մեծ ձեռքբերում է Ucom-ի մասնագետների համար և մեծ հնարավորություն մեր բաժանորդների համար, քանի որ մեր ժամանակներում որակյալ կապը կարևոր հանգամանք է Հայաստանում թվային փոխակերպման և տեխնոլոգիական զարգացման համար։ Մեր բաժանորդների կարիքները միշտ մեր ուշադրության կենտրոնում են, և խոստանում ենք, որ շարունակելու ենք մեր ծառայությունների որակը լավացնել ամեն օր», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Նոր արագ ինտերնետից կարող են օգտվել շարժական կապի կանխավճարային, հետվճարային և կորպորատիվ սակագնային պլանների բոլոր բաժանորդները (բացառությամբ շարժական ինտերնետի սակագնային պլանների)՝ 5G ցանցի հետ համատեղելի, Android կամ iOS օպերացիոն համակարգերով աշխատող սմարթֆոնով: Այս պահին ակտիվ աշխատանքներ են տարվում Samsung ընկերության հետ 5G հասանելիության ակտիվացման ուղղությամբ Samsung սմարթֆոններում ևս։
Նշենք որ, 5G ծածկույթի ընդլայնումը շարունակական է լինելու և Ucom-ը պարբերաբար տեղեկացնելու է նոր քաղաքների ընդգրկմամն մասին։ Հասանելիություն ունեցող քաղաքների ցանկի, ինչպես նաև նոր սերնդի ցանցի մասին ավելի մանրամասն տեղեկություններ կարող եք գտնել ընկերության պաշտոնական կայքում։

Поддержи А1+!Ucom заявляет о завершении второго этапа запуска сети 5G. Сейчас новая сеть действует в городах Ахтала, Берд, Иджеван, Маралик, Мартуни, Севан, Сисиан, Ташир, Туманян, Алаверди и Джермук. Таким образом, сеть 5G компании уже доступна в 20 региональных городах.
Для Ucom модернизация инфраструктуры является одним из приоритетов, начиная с прошлого года, и останется приоритетом в ближайшем будущем. Цель программы – обеспечить более высокую скорость и надежную связь для абонентов компании.
Технология 5G обеспечивает более быстрый и эффективный обмен данными.
«Уже год мы безостановочно работали над модернизацией нашей сети и с большой гордостью сообщаем о запуске сети 5G еще в 11 городах. Это большое достижение для специалистов Ucom, которое открывает прекрасные возможности для наших абонентов, ведь в наше время качественная связь является важным фактором цифровой трансформации и технологического развития Армении. Потребности наших абонентов всегда находятся в центре нашего внимания, и мы обещаем продолжать улучшать качество наших услуг каждый день», – отметил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
Пользоваться новым высокоскоростным интернетом смогут все абоненты предоплатных, постоплатных и корпоративных тарифных планов мобильной связи (кроме тарифных планов, предоставляющих исключительно мобильный интернет) при наличии любого смартфона, поддерживающего сеть 5G на базе операционных систем Android или iOS. На данный момент ведется активная работа с компанией Samsung, чтобы обеспечить доступ к сети 5G и на смартфонах Samsung.
Отметим, что Ucom планирует расширять зону покрытия 5G, делая эту современную технологию доступной для широкой общественности, и будет регулярно информировать абонентов о новых проектах. Список городов, где уже действует 5G, а также более подробную информацию о сети нового поколения вы можете найти на официальном сайте компании.