Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուրուգվայի նորընտիր նախագահին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուրուգվայի Արևելյան Հանրապետության նորընտիր նախագահ Ժամանդու Օրսիին՝ պաշտոնում ընտրվելու առիթով: Ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Ուրուգվայի Արևելյան Հանրապետության նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ՝ մաղթելով մեծագույն հաջողություններ Ձեր բարձր ու պատասխանատու առաքելության մեջ:
Վստահ եմ, որ Ձեր պաշտոնավարման ընթացքում բարեկամ Ուրուգվայը շարունակելու է անշեղորեն ընթանալ տնտեսական զարգացման, մարդու իրավունքների պաշտպանության և ժողովրդավարության ամրապնդման ճանապարհով:
Բարձր եմ գնահատում Հայաստանի և Ուրուգվայի միջև պատմականորեն ձևավորված բարեկամական հարաբերությունները և գոհունակությամբ արձանագրում եմ, որ վերջին տարիներին դրանք զարգացման նոր փուլ են թևակոխել:
Ուրուգվայի մեծաթիվ հայ համայնքը ևս զգալի դերակատարում ունի մեր պետությունների միջև փոխգործակցության խորացման գործում:
Ցանկանում եմ հայտնել համատեղ աշխատելու և մեր երկկողմ օրակարգը հարստացնելու իմ պատրաստակամությունը՝ ի բարօրություն մեր բարեկամ ժողովուրդների և երկրների:
Օգտվելով այս պատեհ առիթից՝ հրավիրում եմ Ձեզ պաշտոնական այց կատարել Հայաստան՝ Ձեզ հարմար ժամկետներում»:

Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание новоизбранному президенту Восточной Республики Уругвай Яманду Орси по случаю его избрания.
«Горячо поздравляю Вас с избранием на пост Президента Восточной Республики Уругвай, желаю Вам больших успехов в Вашей высокой и ответственной миссии.
Уверен, что в течение Вашего правления дружественный Уругвай продолжит уверенно двигаться по пути экономического развития, защиты прав человека и укрепления демократии.
Я высоко ценю исторически сложившиеся дружественные отношения между Арменией и Уругваем и с удовлетворением отмечаю, что в последние годы они вступили в новый этап развития.
Значительную роль в углублении взаимодействия между нашими странами играет также большая армянская община Уругвая.
Я хотел бы выразить готовность работать вместе и обогащать нашу двустороннюю повестку на благо наших дружественных народов и стран.